onko arvoisalla raadilla tietoa kuinka kannattaisi projekti ht veneen peräpeili vahvistaa?ollut ennen sisäperäkoneella johon on laitettu "bracket" perämoottori teline ilman mitään vahvikkeita.eli telineen purku edessä ja peränvahvistus pitäisi tehdä,jotta kestää varmasti 100hv jammun.
kiitos vastanneille.
kiitos vastanneille.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kakkosnelosella hoituu!
no en tiedä millainen se on nytkään, mutta lisää lasikuitua. voithan sä sinne sisäpuolelle jonkun sopivan muotoisen rosterituenkin viritellä.
jonkinlaista isoa peräpeilin muotoista levyä joka esim läpipultataan vai jotain vinoreevoja pohjanrunkopalkkiin? metallihommat ehkä työnä onnistuisi varmemmin kun lasikuitu työt..
levyä tarkoitin, mutta siihen voisi olla hyvä yhdistäää vinoreivat. rakenne tietysti ratkaisee mitä ja miten. ainakin jos posotat kovassa aallokossa, niin rynkytystä tulee vähän jokasuuntaan.