Kontulan metroaseman rullaportaiden lasin väliin on jäänyt pulu. Asiasta olen ilmoittanut Kontulan metrovartijoille kaksi kertaa. Viimeksi ilmoitin asiasta 14.3 mutta vieläkään ei ole mitään asian eteen tehty. Haluaisin itse ottaa sen pois sieltä mutta rullaportaat pitäisi ensin pysäytttää.
Hommaan en uskalla itse ryhtyä koska uskon että minut tultaisiin voimakeinoja käyttäen poistamaan paikalta ja on mahdollista että pahoinpideltäisiin, minulla on aikaisempia huonoja kokemuksia Kontulan metrovartijoista koska uskalsin pyytää heitä lopettaan erään koulupojan liian väkivaltaista kohtelua vuosia sitten.
Pulu jumissa
5
666
Vastaukset
- 112
Jos pulu on vielä siellä, soita 112 ja pyydä eläinpelastusyksikköä (tälläinen vain Helsingissä) apuun. Puluhan on kohta nälkiintynyt!
- Nimetön kansalainen
Jep, ilmoitin asiasta ja lupasivat käydä auttamassa lintua. Kiitos sinulle!
- kuulla!
Nimetön kansalainen kirjoitti:
Jep, ilmoitin asiasta ja lupasivat käydä auttamassa lintua. Kiitos sinulle!
Suurimmat kiitokset kuuluu kyllä sinulle! Ihana että ihmiset jaksaa vielä välittää puluistakin. : )
- jmkj
kuulla! kirjoitti:
Suurimmat kiitokset kuuluu kyllä sinulle! Ihana että ihmiset jaksaa vielä välittää puluistakin. : )
Toivottavasti pululla on kaikki hyvin... Todellakin on nälkiintynyt, mutta pakko siellä on ruokaa ja juomaa hieman ollut olla tai jotain koska muuten lintu olisi jo tosi nääntynyt ellei jopa kuollut. Lintujen aineenvaihdunta on niin nopea että jopa vuorokauden syömättä ja juomatta oleminen on hengenvaarallista..
- ?
pulu parka...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2263322- 592817
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I252453Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk182451Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve721924Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841840Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401812Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191805Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911662Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli66982