Pulu jumissa

Nimetön kansalainen

Kontulan metroaseman rullaportaiden lasin väliin on jäänyt pulu. Asiasta olen ilmoittanut Kontulan metrovartijoille kaksi kertaa. Viimeksi ilmoitin asiasta 14.3 mutta vieläkään ei ole mitään asian eteen tehty. Haluaisin itse ottaa sen pois sieltä mutta rullaportaat pitäisi ensin pysäytttää.

Hommaan en uskalla itse ryhtyä koska uskon että minut tultaisiin voimakeinoja käyttäen poistamaan paikalta ja on mahdollista että pahoinpideltäisiin, minulla on aikaisempia huonoja kokemuksia Kontulan metrovartijoista koska uskalsin pyytää heitä lopettaan erään koulupojan liian väkivaltaista kohtelua vuosia sitten.

5

652

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 112

      Jos pulu on vielä siellä, soita 112 ja pyydä eläinpelastusyksikköä (tälläinen vain Helsingissä) apuun. Puluhan on kohta nälkiintynyt!

      • Nimetön kansalainen

        Jep, ilmoitin asiasta ja lupasivat käydä auttamassa lintua. Kiitos sinulle!


      • kuulla!
        Nimetön kansalainen kirjoitti:

        Jep, ilmoitin asiasta ja lupasivat käydä auttamassa lintua. Kiitos sinulle!

        Suurimmat kiitokset kuuluu kyllä sinulle! Ihana että ihmiset jaksaa vielä välittää puluistakin. : )


      • jmkj
        kuulla! kirjoitti:

        Suurimmat kiitokset kuuluu kyllä sinulle! Ihana että ihmiset jaksaa vielä välittää puluistakin. : )

        Toivottavasti pululla on kaikki hyvin... Todellakin on nälkiintynyt, mutta pakko siellä on ruokaa ja juomaa hieman ollut olla tai jotain koska muuten lintu olisi jo tosi nääntynyt ellei jopa kuollut. Lintujen aineenvaihdunta on niin nopea että jopa vuorokauden syömättä ja juomatta oleminen on hengenvaarallista..


    • ?

      pulu parka...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      93
      4079
    2. 61
      3359
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      163
      3060
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      70
      3012
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2499
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2316
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      184
      2027
    8. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      28
      2024
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      65
      1982
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      95
      1403
    Aihe