tarvitsen apua kotor 1 kun ole jollain avaruus asemalla (kai star forge) niin taistelen bastilaa vastaan enkä halua tappaa sitä olen testannut monesti mutta aina joudun tappamaan sen mitä teen
star wars knights of the old republic apuu
Nimetön
7466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oletko sellaisen valkoisen temppelin päällä?
en olen sellaisessa avaruus asemalla jonka nimi kai oli star forge olen taistellut kerran aikaisemmin jo bastilaa vastaan sellatteessa sith temppelissä
Eikös Bastila kuollutkaan sinne Sith-temppeliin? jos itse pelasin Lightinä, näin kävi aina.
olen täysin lightsidellä pelasin sen ensimmäisen taistelun bastilaa vastaan ja se jolee (tai mikä olikaan ruskea ihoinen jedi) auttoi mua mutta sitten bastila pakeni aluksella avaruus asemalle siinä ihan vieressä sit muut jedit kuuli bastilan kääntymisestä minä ja sota joukot hyökättiin avaruus asemalle (star forge) ja muutama muu jedi siel on sit viel malak
Itselläni Bastila on kuollut sinne temppeliin, joten en voi auttaa. Mutta luultavasti hänet on pakko tappaa, jos pelaa Lightinä.
Bastilalle täytyy vain puhua oikein, niin hänet saa siten käännytettyä jediksi. Itse ainakin sain hänet palaamaan jediksi.
sun "persuade" kyvyn pitää olla tarpeeksi korkea ja jos pelaat miehellä sulla on mahdollisuus sanoa Bastilalle, ettet voisi koskaan tappaa häntä koska, rakastat tätä mulla ainakin toimii.
Tämän jälkeen Bastila yleensä kääntyy takaisin valoisalle puolelle ja käyttää taistelu meditaatiotaan sithejä vastaan.