Sielun monologi

Voi, kuinka moni heistä
On kaukaiseen kuiluun päätynyt
Ja tulee päivä jolloin on vuoroni
Kadota päältä Maan

Hyytyy kaikki: laulu ja taisto
turha loisto ja pyrkimys
vihreät silmät, kuin myös hellä ääni,
ja kultakutrit pois...
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lyhyt on ihmisen elämä. Tänään viimeksi, että kun osaisi käyttää jäljellä olevan ajan oikein. Ei hukata päiviään, jotka niin helposti lipsuvat yhdentekevään. Ehkä ei tämäkään kaikista järkevin juttu maleksia öitämöiten netissä???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiljaisuus  kirjoitti:

Voi, kuinka moni heistä
On kaukaiseen kuiluun päätynyt
Ja tulee päivä jolloin on vuoroni
Kadota päältä Maan

Hyytyy kaikki: laulu ja taisto
turha loisto ja pyrkimys
vihreät silmät, kuin myös hellä ääni,
ja kultakutrit pois...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu