Mitsubishi

Oheisessa artikkelissa lupaillaan kaksoiskytkinvaihteistoa tälle vuodelle. Dieselautomaattia onkin jo kaivattu; toivottavasti SST on yhtä pätevä kuin DSG.
http://www.trucktrend.com/features/news/2008/163_news080401_euro_spec_2009_mitsubishi_outlander_sst/index.html
4578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan se yhtä pätevä, ellei parempikin.

SST on mitsun omaa suunnittelua ja nimenomaan mitsuihin tehty.

Sen sijaan DSG ei ole VAG:n omaa suunnittelua, vaan laatikot ostettu ulkopuoliselta valmistajalta.

Kyllä se ainakin Evon alla on vertailuissa saanut menestystä toiminnastaankin.

Loistavaa! Voi muuten olla että tuo 2,2 DiD mitä tuossa mainostetaan onkin Mitsun oma. :) Mutta en ole ihan varma, muuten vain arvelen. Koska heillä on kehitteillä oma 2,2 litrainen 4N14 mallimerkinnällä kulkeva kulkine, clean diesel moottori joka täyttää euro 5 normit ja puskee ulos 200hv ja 400nm.

Äänestä

Grandisin joku viikko sitten. Tuossa taidettiin mainita, että kaksoiskytkinvaihteisto tulisi Getragilta. Tullee tarjolle vasta vuosimalliin 2010 eli muutaman viikon päästä olemme toivottavasti viisaampia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outlander SST kirjoitti:

Oheisessa artikkelissa lupaillaan kaksoiskytkinvaihteistoa tälle vuodelle. Dieselautomaattia onkin jo kaivattu; toivottavasti SST on yhtä pätevä kuin DSG.
http://www.trucktrend.com/features/news/2008/163_news080401_euro_spec_2009_mitsubishi_outlander_sst/index.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu