Miksei porin poliisi osaa ?

äitireppana

Ei muissa kunnissa ole tällaista tilannetta, miksi juuri porissa?
Onko porin huumepolisin strategioissa jotain erilaista muihin kuntiin verrattuna ?

Vai onko kyseessä vain huumepoliisin ammattitaitdon puute ? Poliisit vaihtoon, entiset inariin rantoja mittailemaan.

10

1274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nnnnnnnnnn..

      ...........

    • polliisi osa mennä

      Kouluun tekemään ratsian.
      Miksi et mennyt jos kerta niin viisas olet.
      Mahdatko kuulla mitä ajattelet tai nähdä mitä kirjoitat.

    • yrität,kysyä???

      Poliisihan teki vain työnsä ja mielestäni oikein hyvin tekikin. Vei huumehörhöt säilöön, kuten pitääkin. Tässä nähdään, jos poliisi tekee työnsä kunnolla,niin saa haukut,jos ei tee,taas haukutaan. Yrittäkää nyt saatanan valittajaämmät päättää,mikä on oikein ja mikä väärin. Vai menikö oma pentu muitten kriminaalien mukana ja täysin syyttömänä tietysti. Millähän kamoilla se sinäkin poloinen olet pääsi pehmentänyt???

      • jokaisen

        huumekytän


    • eikä tutki

      kannattaa olla ylpeä siitä että yhdessä kaupungissa ovat rehellisiä

    • Poliisi tutkii

      Ja vieläpä luokkaa paremmin kuin monessa muussa kaupungissa Suomessa. Tosiasiassa Porin huumepoliisin toiminta kestää maanlaajuisesti tarkasteltuna erinomaisesti ja rohkenen väittää sen lukeutuvan aivan kärkikastiin.

      Muistan vielä ne ajat jolloin ensikertaa kuulin kaduilla huhuja huumeiden rantaumisesta Poriin. Se tapahtui tuossa 90-luvun alkupuolella ja tuolloin muistan lähinnä olkiani kohautelleeni moisille huhuille, sillä en millään tuolloin voinut uskoa että niin kävisi tässä kaupungissa.

      Vaan kyllä vain kävikin. Ja vieläpä pahemman jälkeen semminkin. Nyt sitten vain kerätään sitä satoa jonka siemenet istutettiin Porin kaupungin maaperään lähes 20 vuotta sitten.

    • kalat75

      joo joskus alkaa naurattaa tää porin poliisi... ei ne kai voi tehdä nuorille mitään.. se tässä jupakassa naurattaa että tutkinnan johtaja on juuri joutsenlahti... tiedän vaan että joutsenlahti ei kyllä viitsi tehdä mitään ja jos viitsisi niin ei jaksa.. sellainen poliisi on joutsenlahti... joutsenlahti on ihan hyvä kaveri silloin kun se nukkuu tai ei vaan viitsi tehdä mitään.....

    • ---------------

      Paska äiti olet, kakaras käyttää huumeita ja sinä avuton paska syytät siitä poliiseita, katso peiliin surkimus.

    • Pang

      Minusta jokaisen narkkarin tulisi lukita yhteen huoneeseen, jossa rajattomasti aseita ja panoksia. Lisäksi (1) yksi pilleri,piikki,sätkä tai jokin muu huume... Niin eiköhän he itse siivoa jälkensä. niin ja se viimeinen paskiainen joka kuvittelee vievänsä meidän verorahat, sille vois keksiä käyttöä vaikkapa armeijan maalitauluna.

    • megara125

      Eikös sekin ole jo saavutus sinäänsä, että ylipäänsä tekevät näitä ratsioita ja tulee tapaukset ilmi. Jos poliisi ei tekisi mitään, niin emme mekään kuulisi näistä jutuista mitään. Voitaisiin elää siinä kuvitelmassa, että kellään ei ole mitään ongelmaa eikä kukaan käytä mitään, kun mikään ei tule julki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      119
      3412
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      93
      965
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe