Gitroenit on rahmiestn autoja. Hinnnat putoaa puoleen vuoden välein.
Siihen kun lisää korjaamoklut ei ole köhän auto.
Siihen kun lisää korjaamoklut ei ole köhän auto.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mutta tuo merki eli Gitroen on tutematon. Mistä nitä sa?
Meilla ei olla Gitroeeä taalla Afrika, mista sina ostanut sellainen ? Me haluais hyva halpa auto.
että joku kääntää tuon selkokielelle. Kirjoittaminen ei selvästikkään ole sinun heiniäsi.
Jos kerta olet noin hintatieto guru niin kerro mikäa auto ei menetä arvoaan etenkin jos siihen tulee paljon kilometrejä.
Kyllä ero on melkoinen:
Citroen C5 2.0 HDi 136 Exclusive Berline
Käytetyn vm. 2006 pyyntihinta käytettynä kesäkuussa 2008: 23 087 €
Hinta uutena v. 2006: 35 690 €
Arvosta jäljellä % v. 2006 verrattuna: 64,7 %
Honda Accord 2.2 i-CTDi Sport Tourer
Käytetyn vm. 2006 pyyntihinta käytettynä kesäkuussa 2008: 29 597 €
Hinta uutena v. 2006: 36 800 €
Arvosta jäljellä % v. 2006 verrattuna: 80,4 %
Tiedot: Ajovalo.net
Tuli tuohon edelliseen vertailuun vahingossa Hondan farmari.
Tässä vertailu Hondan sedanista:
Citroen C5 2.0 HDi 136 Exclusive Berline
Käytetyn vm. 2006 pyyntihinta käytettynä kesäkuussa 2008: 23 087 €
Hinta uutena v. 2006: 35 690 €
Arvosta jäljellä % v. 2006 verrattuna: 64,7 %
Honda Accord 2.2 i-CTDi Sport
Käytetyn vm. 2006 pyyntihinta käytettynä kesäkuussa 2008: 28 020 €
Hinta uutena v. 2006: 35 450 €
Arvosta jäljellä % v. 2006 verrattuna: 79,0 %
Honda dieselmoottorisena huonolla lämmitys laitteella ja kovalla jousituksella aiheuttaa peräpukamia.
Uudet autot on firmamiehille tai sitten niille, jotka arvostavat valintaansa 10 vuotta tai enemmän.
On todellista itsensä pettämistä jättää uusi Citikka ostamatta 3 vuodeksi ja ostaa tilalle esim. uusi Honda ja "tienata" tällä tavalla monta tonnia...aikamoinen petos itselleen.
Rahaa palaa joka tapauksessa mutta Citikassa on sentään edes tyylikkään mukavaa verrattuna Hondan vietereihin ja namiskukkeleihin. Sekin on aika pieni lohtu rahan palamisen rinnalla.
Pitäkää autot pitkään, Citikan kohdalla tuo ei ole edes mikään rasite.
niin huomaa tarkoituksen hakuisuuden niin hondan alkaen hinnat 18900€ http://www.nettiauto.com/listAdvSearchFindAgent.php?id=35944103&posted_by=&id_make=&id_model=&tb=tmp_find_agent&PN[0]=adv_search&PL[0]=advSearch.php?id=35944103@posted_by=@tb=tmp_find_agent
Mikä säilyttää arvonsa. kysykääpä Leasirifirmoilta, Yleensä 3 vuotta vanhan auton jäännösarvo on 43-46% joten kaikki sen yli on ryöstöä.. eli 06 sesta on jäljellä alle puolet.
Et sillai, ja nyt kun tuli ab 80000 uutta ulkomailta käytettynä tuotua 10% alennusmyyntiin niin siinä se säilyy . melkein yhtä hyvä sijoitus kun eläkevakuutukset.
Citikka on todella köyhälle oiva valinta.Yli kymmenvuotiaan Citikan saa aivan naurettavaan pilkkahintaan. Löytyy myös hyviä yksilöitä, joita itse jatkuvasti haeskelen. Tällä hetkellä ajelen -95 mallin Xantialla, joka toimii todella hienosti,kilsoja riittävästi takana ja paljon edessä. En voisi kuvitella siihen hintaan parempaa autoa kuin tämä Xantia. Olen ajellut useilla Citikoilla ja Pösöillä,ja enimmillään olen maksanut eräästä huippupösöstä 1200€.Yleensä hinnat pyörii 200-1000 välillä.Tuohon hintaan saa täysin toimivan,katsastetun,ruosteettoman ja hyvin varustellun pelin. Enkä osta niitä laitettavaksi vaan ajettavaksi. Koettakaa vaan kaikki provoilijat edesauttaa Citikan hintojen putoamista kirjoituksillanne.
Lidlin freeway cola pullo hinnalla,mutta citikan korjaaminen vioista maksaa uuden auton hinnan.
Tyhmä kun maksoit uuden hinnan. Ei sitä tarttis tuolla lailla pröystäillä.
Riittävän nopeasti, mulla ei oo vielä ainakaan varaa ostaa uus koppasta C5:sta