Wanaja Festival 2009

Fistaripelle

Ainoa positiivinen havainto, ettei sinne ole pakko osallistua. Kuka helvetissä jaksaa mennä kuuntelemaan sinne tota tusina paskaa jota soi joka vuonna joka festarilla ja joka paikassa? Wanajassakin tosi erikoinen ja laadukas tarjonta, Yö veisaa väsyneitä itsemurha fiilis biisejään kauniissa kesässä, ei sovi alkuunkaan ja sit on nää muut iänikuiset Ikurin pellet, Popeda kiinnostaa ihan v... lopettas jo nekin... Klamydia, Kotiteollisuus, PMMP eikö noi ole jo tuollakin nähty tuhanteen kertaan! Tosiaan hyvä ettei ole pakko tonne mennä, menen Wackeniin.

11

1205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..asia on niin..

      Että olet aika turha trolli ja että Wanajassa on ns. kotimaan parhaimmisto.
      Jos ulkomailta lähdettäisiin hakemaan bändejä, ne olisivat joko neverheard-osastoa joka ei varsinkaan kiinnostaisi yhtään ketään TAI sitten ne olisivat niin kalliita että budjetti ylittyisi moneen kertaan.

      Älä itke. Ole tyytyväinen että tässä kaupungissa on sentään jotain elämää.
      Ja mitenkäs, ovatko Wacken ja Wanaja kenties mielestäsi muuten ihan saman kaliiberin ja kohderyhmän tapahtumia? Onhan noissa samat alkukirjaimet mutta en ehkä silti lähtisi muuten vertaamaan.

      • -Fistaripelle

        Mä mitään vertailua ole tehnytkään. Todennut vaan mielipiteeni ko.tapahtumasta. Jokainenhan tekee omat ratkaisunsa mihinkä menee. Joo on siellä lista hittibändit, ne samat mitkä on vuodesta toiseen, ihan oikeassa olet.


    • tuuliajolla

      aika yllätyksetön ja mitään sanomaton setti, taitaa jäädä väliin.

    • omia kasvatteja

      kaivattaisiin mukaan,enkä tarkoita näitä ns.tusinaheavysäröttäysillä porukoita.vaan rocknrollii laidastalaitaan soitaavia bändejä.

      • rööri on rööri

        Helion soittaa Wanajassa, ei ole mikään tusina bändi... Harvoja kunnon bändejä Hämptonista


      • SoittajaWäbä
        rööri on rööri kirjoitti:

        Helion soittaa Wanajassa, ei ole mikään tusina bändi... Harvoja kunnon bändejä Hämptonista

        festareille. Kova oli viimevuotinenkin yleisöryntäys....MEGALUOKAN TAPAHTUMA.


      • More pain..
        rööri on rööri kirjoitti:

        Helion soittaa Wanajassa, ei ole mikään tusina bändi... Harvoja kunnon bändejä Hämptonista

        Tota monilta festari hemmoilta jää pain confessor näkemäti jos ei wanajaan tule, mutta onhanse Helion kanssa ihan samperin loistavaa kamaa :)


    • ei huvita

      Ei todellakaan huvita maksaa, ei niin hyvää kvartettia listoilla olekaan. MUTTA. Mistähän olis paras paikka kuunnella ja olla virrassa mukana maksutta muuten kuin luvatta aitojen sisäpuolella?

      • hoijaa

        Ihan vitun säälittävää kysyä missä kuulee ja näkee bändit ilmatteeksi..


      • vippiääliö

        ota radio ja mene vekkapuistoon istumaan ja tietenkin lidl:in pilsnerit mukaan :D


    • TÄÄLLÄ:

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4293
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3233
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2350
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      969
    6. 141
      948
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      904
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      842
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      780
    Aihe