Tänä iltana Kuokkavieraat aktivistit yrittävät taas estää vieraiden saapumisen linnanjuhliin.
Huuto on kova! Kivet ja kananmunat lentää! Takseja kaadetaan!
Näin moni Vammaisten vuoden uusi kutsuvieras pelästyy ja juhlailta on pilalla. Uutta kutsua ei varmaankaan enää osu kohdalle.
Myös on kutsuttu moni ahkera pienyrittäjä, joista monet naisyrittäjiä. Juhliin on valmistauduttu huolella. Kunnia on suuri. Kokemuksesta tulee unohtumaton.Aktivisti spruittaa taksiin punaista tekoverta. Juhlaan käyvät vaatteet on pilalla. Ilta on pilalla. Heillekään kutsu tuskin osuu uudestaan.
Kuka olikaan se poliitikko, joka ymmärsi näitä aktivisteja?
linnan kuokkavieraat
1
273
Vastaukset
- moku
Lainasin hauskan kirjoituksen muualta:
Hei kaikki innokkaat isänmaalliset pesäpallon ystävät. Haluaisin muistuttaa niistä ylimääräisistä treeneistä, jotka pidetään 6.12. linnan edessä klo 19:00. Muistakaa jokainen ottaa mailat mukaan, palloilla ei niin väliä. Niitä löytyy kyllä paikan päältä yllin kyllin. Pallot tuntee siitä että ne on ympäripäissään, rynnii poliseja kohti ja heittelevät pieniä esineitä. Kun poliisi estää sen, ne alkavat huutamaan: "Ei väkivaltaa, ei väkivaltaa". tämä huuto vastaa sitä tuomarin vihellystä, että peli on alkanut ja sitten vain mätkimään niitä palloja olan takaa. Kyllä niitä siellä riittää isommallekin joukolle.
Joten, kaikki vain joukolla mukaan. "Hei heijastin heilumaan, sanoi poliisi, kun fosforipamppua käytti"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733774Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92031Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2261353- 1351256
- 1121148
- 1111125
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil701040Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik61005- 60984
- 35896