Psoriasista peniksessä

poikaystävän asialla

Poikaystävälläni on psoriasis ihottumaa peniksen varressa, mikä estää seksin ja jopa masturboinninkin kokonaan. Hän sanoo, ettei siitä saa nautintoa koska kirvelee ja kutittaa koko ajan. Seksin jälkeen oireet pahenevat.

Kysyisin siis, miten psoriasis käyttäytyy? Vaihteleeko ihottumapaikat vai onko tuo psoriasisalue nyt ikuisesti psoriasisaluetta?

Hän on todella turhautunut, mikä vaikuttaa minunkin elämääni :(

10

9096

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olen onnistunut

      ihotautilääkärin määräämällä reseptillä ja apteekista voidetta, jolla mainitun paikan ihottuma pysyy poissa pari viikkoa. Sitten taas kun palailee vähitellen takaisin, isken heti tämän viheliäisen vaivan kimppuun, jolloin häviää taas muutamalla voitelukerralla. Säännöllisyys on tässä hommassa kaiken a ja o.

      • tuon tuotteen

        nimen? Kuulostaa lupaavalta.


    • rohtori Laine

      ...että kyseessä on kyllä visvasyylä eli kondylooma. Kansan kielessä myös leikkisästi kondiksena tunnettu.

      • testattu

        ja todettu ettei ole.


    • D-vitamiinia

      Riittävän D-vitamiinin saanti helpottaa psoriaksen oireita.

      Itse syön 50ug/vrk.

      • Anonyymi

        purkki d kalkkeuttaa suonet ja jäykistää nivelet


    • yritetty hoitaa?

      Jos nyt on vain vehkeen varressa niin luulis olevan pienellä työllä hoidettavissa. Tarkoitan siis ettei tarvitse joka hemmetin psoriläikkää erikseen pitkin kroppaa voidella kuten itsellä. Kovasti rasvausta ja Daivobet voidetta (reseptin tosin vaatii) kuurina niin luulisi lähtevän. Tuota voi käyttää myös sukuelinten iholle pakkausselosteen mukaan, ei tosin pitkäaikaisesti. Myöskin Bebanthenia tai muuta oikein rasvasta voidetta että ihon pinta korjaantuu, niin uskoisin, että rakkauden julma valtikka on taas juhlakunnossa! Ja toki aktiin kanssa voiteet peliin...

    • xmeli

      ELIDEL-VOIDE! Sikakallis voide,mutta toimii ohuilla taivealueilla ja paikallisesti käytettynä riittää pitkään. Ko tuotteella ei kortisonin hattavaikutuksia ja voi käyttää jatkuvasti,pyydä resepti lääkäriltä,toimii vaikka on atooppisen ihon hoitoon tarkoitettu!

    • Anonyymi

      Itselläni tulee peniksen varteen ja terskaan noin viikossa psoriläiskät, jos en ole harrastanut seksiä tai ylipäätään penis ei ole ollut erektiossa kauempaa. Jos penis on säännöllisesti erektiossa, psori pysyy poissa. Terskassa, psorin ollessa läsnä , on punoittavia läiskiä ja varressa hilseilevaa psoria. Silloin on käytettävä rikki/kortisonivoidetta ja viikossa palautuu. Mutta, jos saa säänöllisiä erektioita, psori pysyy poissa peniksestä. Johtuneeko verenkierrosta vai mistä. En ole vielä kysynyr lääkäriltäni.

    • Anonyymi

      hellästi suihin vaan orgasmiin saakka

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      33
      2193
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      118
      1866
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1591
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1207
    5. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      1202
    6. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1036
    7. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1033
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      1004
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      927
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      28
      900
    Aihe