Niin, selventäkää minulle, että mihin kaikkeen liikunnan ohjaajan peruskurssi (4kk) riittää? Olen nimittäin miettinyt jo kauan että haluaisin päästä tekemään personal trainerin hommia työnä tai toisen työn ohella ja mietin että mitä kaikkea siihen pitää käydä? riittääkö tämä kurssi vai antaako se vain mahdollisuuden päästä opiskelemaan personal traineriksi? ongalmanahan tässä on se, että olen jo nyt koulussa en kylläkään liikunta alalla. Haluaisin käydä tämän koulun loppuun mutta myös opiskella mahdollisimman nopeasti personal traineriksi..vai pitääkä siihenkin käydä joku pitkä koulutus?? auttakaa!
Riittääkö liikunnanohjauksen peruskurssi?
........................
1
281
Vastaukset
- hoblaaaaagf
pätevyyttä liikunnanohjauksen peruskurssi ei anna mihinkään. valmiuksia toki antaa liikunta-alalle.
personal traineriksi sinua ei luultavasti palkata, ellei oo pätevää koulutusta. tosin voithan toimia nytkin "epävirallisena personal trainerina" vaikkapa tuttavillesi, tämä peruskurssi antaisi vain lisävalmiuksia.
jos sulla on amis tai lukio pohjana, kannattaa hakea ainaki liikuntaneuvojaksi (amis), koska se kestää sit vaan 2v, ehkä reilu. sillon oot pätevä. alan koulutusta tietty on myös ammattikorkeessa, josta valmistuu liikunnanohjaajia, kestää 3,5v.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903984
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1991538- 761410
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401100Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051040Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3261023- 48969
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en135942Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86919- 98899