m6 väärä moottori

pitääkö sellainen huhu paikkansa että m6:ssa ei olisi niin iso kone kuin kirjoissa ja kansissa ilmoitetaan!!??!!sylinterikoko olisi muka huomattavastikin pienempi kuin annetaan luulla.
tiedä häntä!!
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

saattaapi olla vaikkapa 1.2l mutta kyllä siinä sitten täytyy turbo olla, koska "muka" 2l Kuutoseni kyllä kulkee sen verran ripeästi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koko? kirjoitti:

pitääkö sellainen huhu paikkansa että m6:ssa ei olisi niin iso kone kuin kirjoissa ja kansissa ilmoitetaan!!??!!sylinterikoko olisi muka huomattavastikin pienempi kuin annetaan luulla.
tiedä häntä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu