Nyt on pp12, eilen eli pp11 alkoi limainen vuoto, vaalenaruskeaa ja muutaman kerran aivan kirkkaan punaista verta hieman mukaana. Luget on käytössä. Huomenna teen varmuudeksi testin ja lopetan luget. Olisinkin kysynyt, että voiko lämmöt laskea eri kierroissa eri tavalla? Yleensä mulla laskee pp12 lämmöt ja pp14 testi nega ja vuoto alkaa sitten 2 päivän kuluttua, en ikinä ole tuhruttanut ennen. Nyt mulla on lämmöt edelleen ylhäällä. Tietenkin elätän pientä toivoa raskaudesta, vaikka toisaalta tiedän että se on turhaa. Mitään erityisiä vatsakipuja mulla ei ole, pientä painon tunnetta alavatsalla ja hieman juilimista.
pp12 ja limainen vuoto
turhaan toivova
3908
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mullakin tuli pp13 vaaleanpunaista vuotoa, mutta silti sain seuraavana aamuna plussan. Meni kyllä myöhemmin kesken, mutta en usko, että pieni vuoto vielä mitään tarkoittaa. Sehän on tosi yleistä alkuraskaudessa. Odottele nyt rauhassa testipäivään... Tsemppiä! Toivotaan, että saat plussan! Tuohon lämpökysymykseen en osaa vastata, kun en oo itse ikinä oikein mittaillut. Mutta sehän on hyvä merkki, että on edelleen koholla!
pp11 ja pp12 vuotoa pyyhittaessa. Veri kirkkaan punaista ja kirkasta limaa mukana. Samoina paivina vuoti myos hieman ruskeaa tuhrua. Tuntua oli myos kuukautiskivuista. Nuo kaikki oireet jotka minulla oli ja sinulla on, voivat olla kiinnittymisesta tai kuukautisista. Minulla tarkoitti kiinnittymista ja plussa siis tuli! Oireesi kuulostavat mielestani siis erittain lupaavilta :)
Oletko jo testaillut?? tärppäsikö vai alkoiko ne menkat kuten ajattelit??