yle tv-uutiset Laajakoskella

Tänään

Henkka oli lähtenyt Pietariin,Tauno ei ottanut puheluita vastaan.Kertoi ylen toimittaja, aika outoa onhan kyseessä kuitenkin veronmaksajien yhdessä omistama omaisuus.

Lisätietoja TV ja Radio uutiset Perjantaina aihe
maakaupat EU ulkopuolisille alueille.

4

755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • styyrburi

      henkka ja tane saa hyvät tipit laajiksen kaupoista veli venäläisiltä

      • kaupan tapaan

        niin se vain on


    • asioista paremmin??

      voisi kommentoida hieman tarkemmin kun olet siellä kokouksissa istunut??vai jokos on tullut ukaasia ettei parane asioista vielä puhua tässä vaiheessa.?? että miten se nyt todellisuudessa on tuo laajakosken asia.??

      • ketä sairaalassa on tarkoit...

        Kauppa on uutisten mukaan varmistumassa venäläisten ostamaksi syöpäsairaalaksi. Ketä on tarkoitus hoitaa? Venäläisiäkö? Kalliin rahan ihmisiä? Meidän Suomen maassako meidän verorahoilla hankitussa paikassa???

        Ulkopaikkakuntalaisena vain sanon että kovin on erikoista jos tuo täyttää lain puitteet, kun suomalaisillakin olisi käyttöä rakennukselle.

        Onko tuo sairaala sitten visio vai suunnitelma???

        Jos suunnitelma siinä näkyy mistä tulee koulutettu henkilökunta, vai koulutetaanko sekin täällä Suomessa meidän rahoilla? Tässä aluksi muutama kysymys. Voisiko joku kertoa? Kiitos.

        Pitäkää kotkalaiset päänne ja tehkää asia tunnetuksi, pitäkää sairaala ja maat itsellänne, ne kuuluvat VAIN suomalaisten käyttöön.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe