Tulen surulliseksi

ja vihaiseksi

kun sanot, että sinulla on jotain menetettävää. Ja häpeän niitä tunteitani.
Tuntuu etten ole minkään arvoinen. Että olen toissijainen, jonka merkitys on mitattavissa hyötysuhteella.
Tiedän, että se on totta, että sinulla on menetettävää, mutta en osaa hyväksyä sitä oikein.
Tuntuu väsyneeltä ja surulliselta. Jossain sisällä kaduttaa vähän, että tänäänkin kun toinen itki, sanoin että olen niin pahoillani mutta en voi tulla luoksesi. Onneksi voin kirjoittaa, jotta olo ei pahenisi kauheasti. Muuten alan katumaan että hylkäsin kaikki helpot asumisjärjestelyt ja valitsin sen, mistä hyvä että selviän, enkä sitäkään kauaa. Muuten alan miettiä, että miksi olen niin helvetin tyhmä, että teen näin. Miksi kaivan itselleni kuilua, missä olen yksin.
Äh, tiedän että selviän. Selviän aina. Nyt on vaan paha olla.
Halusin olla ainut minkä menetys merkitsisi mitään sinulle. Mikset voi välittää minusta niin. Mikset.

3

933

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • menen nukkumaan

      tämän olon ohi, huomenna on parempi olla ja kaduttaa vielä enemmän että edes kirjoitin tämän.

      • Lennä, uneksi

        Kyllä ihmisellä on aina jotain muutakin, jonka menetyksestä kärsisi, kuin oma rakas. Tottakai oma rakas merkitsee ihan hirvittävän paljon. Mutta kyllä esim terveyden, kodin tai muiden läheisten ihmisten menettäminen saisi varmasti maailman hetkeksi kaatumaan. Tuntuuko sinusta, ettei rakkaasi välitä sinusta? Miksi näin on? On vaikea kenenkään toisen tilanteesta mitään sanoa, mutta monesti tulee ajateltua liian dramaattisesti ja kuviteltua asioita, jotka eivät pidä paikkaansa.


    • Drazir

      ITE TEE JTOAIN, SENKI...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4817
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2178
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1822
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1455
    5. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      34
      1425
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1371
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      20
      1329
    8. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1116
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      318
      1091
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe