Perkele noi linnanjuhlat, nekin rahat olisi voinut jakaa vaikka Veikko Hurstille.Itsenäisyys on jo saatu ,pitääkö noiden politiikkojen niitä juhlia,ei noista monikaan ole ollut sitä aikoinaan tappelemassa
juhlat linnassa
työmies
2
284
Vastaukset
- Jermu
No tottakai pitää juhlia. Sehän kuuluu itsenäisyyspäivään ja mukavasti ärsyttää kateellisia :-) Siellä on myös sotaveteraaneja juhlissa ja ainakin he ovat ne juhlat ansainneet ja muutkin ansioituneet ihmiset juhlikoon myös. Onhan siellä toki sellaisiakin joilla sinne ei ehkä olisi asiaa mutta sama tuo minulle. Pitäkööt hauskaa kun sinne kerran pääsevät :-)
- Joop
Ja kuinkahan moni Hurstin narkkariavustettavista oli rintamalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup323106Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1232705Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua402374Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652157Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4241697- 601153
- 551073
- 2591049
- 151966
- 45958