lisätuloja?

prekaari

onko kellään kokemuksia siitä miten saa pientä palkkaa kasvatettua nettipokerilla? saitteja pelityylejä ja aikoja jne. en ole hakemassa mitään miljoonia vaan n 750-1250 euroa kuussa lisää kun ei valtion hommissa oikein tunnu rahat riittävän matkoihin jne. kaikki vinkit tarpeen kiitos!

8

1863

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tili tuli tili meni

      On kokemuksia, joka kuu saa kaiken irtohillon hukattua eri pelisaiteille :-) No, on tässä pari lomareissua toki tehty voittarahoillakin. Ei siinä mitään oikotietä ole, pelaamaan oppii pelaamalla ja järki pitää olla päässä ja tunteet työnnettynä kellariin.

      • huh huh huh

        kävitkö pitkälläkin... oliko ihan etelänmatkat tallinnaan vai?


    • ToniS78

      Alkuun luet Sklanskyn "theory of poker (pokerin teoria)"
      esim pyysingin pokerin käsikirja ja jotain muita ..esim jos rupeat pelaamaan turnauksia harringtonin 1&2 tulee oikeeseen paikkaan.

      kassanhallinta kuntoon
      ...lue helvetisti kaikkea tekstiä infoa pokerisivusta, pokeritiedosta...kysele erillaisia tarjouksia noiden sivustojen ohella mm. pokerihai.fi , bluffventures.com , pokerlisting.fi
      Useilla pelaajilla rakeback- tulot saattavat olla jopa puolet kuukauden tuloista. eli tämä on tosi tärkeä huomioida.

      sitetn vaan pelaat iha vitusti. jos otat virheistäsi opiksesi niin tuon sinun tavoitteleman kuukausitulon saavuttaa suht helposti.
      ..tosin tärkeimpänä on, että omaat rauhallisen luonteen, pystyt kontroloimaan raivoa ja pystyt tekemään muutakin kuin kirjoittelemaan itkukirjeitä suomi24:seen


      cheers.

      onnea matkaan

      • peksi67

        Etenkin pienten panoksen peleissä on tärkeää, että sinulla on hyvä rakeback-sopimus. Pikkupeleissä raken prosenttiosuus on suurempi. Sopimuksella
        saat helposti ylimääräistä muutaman satkun / kk

        Esim täältä: www.suomipokeri.eu


    • tällälailla
    • alkaa tulemaan

      kun opettelet pokerin salat lukemalla jtn. ammattilaisen kirjaa ja eritoten pelaamalla aluksi pieniä Sittareita ja kun Stäkki kasvaa niin isompiin, mutta maltilla! Boostia tilin avaukseen saat esim. täältä:

      http://www.bankrollmob.com/?t=4812

    • oskatuu

      mulla on banneri kotisivuilla joka on palifirman affiliate ohjelmassa, sieltä maksavt jotain http://www.osturt.com

    • peetupee

      Tutustut mitä pokeri on, lue foorumeita/kirjoja. "Theory of Poker" ainakin ehdottomasti.. ja super system on kanssa kovaa valuuttaa!

      Liikaa ei kannata kirjoja hamstrata, kun rajansa niilläkin on. Pelaamalla oppii parhaiten. Koita sisäistää mitä kirjoissa kerrottiin ja sitten vain paljon käsiä!

      Hommaa poker tracker ohjelma jolla parhaiten seuraat kehittymisesi ja mikä tärkeintä virheesi! Kaikki tekee virheitä mutta koita minimoida omat virheesi! Ja löydä ne pelaajat jotka virheitä tekee.

      rakeback deali ehdottomasti.

      Pokeriuutisia voi seurata taas vaivattomasti vaikka täältä http://www.chipholic.com

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      264
      9455
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      305
      6638
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      68
      1594
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1391
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      92
      1225
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1151
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1023
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      852
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      746
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      738
    Aihe