Millä palstalla on parhaat pelikinkerit? Mistä kannattaa aloittaa jos on vähän vielä hapuileva peliguru?
Mikä on paras pelipaikka?
15
2678
Vastaukset
- joiku!
expekt.com on toiminut hyvin!
- Yikes
ei oo paljo tarvinnu muualle katella!
- ftp123
pelanut fulltiltpoker.com:issa? Minkälaista porukkaa siellä on?
- eunukki
pienellä rahalla isot voitot....
- Suomipokeri
Tässä on jonkinlaista vertailua aloituspaikoista:
www.suomipokeri.eu
-Pekka- pokerihuoneet
Joku noista ei varmaan ole huono valinta nettipokerin aloittamiseen. Aloittelijat valitsevat pokerihuoneeksi yleensä PartyPokerin tai Full Tiltin.
http://www.internetpokeri.net/
Paffilla ei oletettavasti kannata pelata sillä sen huono maine on jo legendaarinen - Suomipokeri
pokerihuoneet kirjoitti:
Joku noista ei varmaan ole huono valinta nettipokerin aloittamiseen. Aloittelijat valitsevat pokerihuoneeksi yleensä PartyPokerin tai Full Tiltin.
http://www.internetpokeri.net/
Paffilla ei oletettavasti kannata pelata sillä sen huono maine on jo legendaarinenPAF:fin huono maine paikkana, jossa vedetään ohi korteista jne on aikalailla legendaa: PAF kuuluu Ongame-verkkoon, eli PAF ei itse arvo kortteja tms vaan pelaat ihan samoissa pöydissä ja samoja pelaajia vastaan kuin vaikka RedKingsin pelaajat:
http://www.suomipokeri.eu/redkings.html
Mutta se huono puoli PAF:illa on, että sieltä et saa kunnon Rakebackia tai bonuksia ym. Jotka - etenkin pienillä panoksilla pelaaville - vaikuttavat aikapaljon pelin tuottoon.
-P - The Rat
Suomipokeri kirjoitti:
PAF:fin huono maine paikkana, jossa vedetään ohi korteista jne on aikalailla legendaa: PAF kuuluu Ongame-verkkoon, eli PAF ei itse arvo kortteja tms vaan pelaat ihan samoissa pöydissä ja samoja pelaajia vastaan kuin vaikka RedKingsin pelaajat:
http://www.suomipokeri.eu/redkings.html
Mutta se huono puoli PAF:illa on, että sieltä et saa kunnon Rakebackia tai bonuksia ym. Jotka - etenkin pienillä panoksilla pelaaville - vaikuttavat aikapaljon pelin tuottoon.
-PPaffilta pääsee kahteen verkkoon - onGamelle ja Bossille. Itse pelaa bossilla, koska sen softa on noista kahdesta vähemmän kammottava (joskin aika huono käyttis siinäkin, varsinkin multitablettamista ajatellen).
Bonusohjelmat noissa tuntuvat olevan käytännössä rakeback up to 20%. Siis todellakin aika surkea.
Mutta taso on käsittääkseni kohtalainen molemmissa verkoissa, eli opetteluun ihan omiaan. Sitten kun osaa, etsii paremman verkon hyödyntäen bonukset - tai näin ainakin itse suunnittelin. - sdfsdfdsfdsdsf
The Rat kirjoitti:
Paffilta pääsee kahteen verkkoon - onGamelle ja Bossille. Itse pelaa bossilla, koska sen softa on noista kahdesta vähemmän kammottava (joskin aika huono käyttis siinäkin, varsinkin multitablettamista ajatellen).
Bonusohjelmat noissa tuntuvat olevan käytännössä rakeback up to 20%. Siis todellakin aika surkea.
Mutta taso on käsittääkseni kohtalainen molemmissa verkoissa, eli opetteluun ihan omiaan. Sitten kun osaa, etsii paremman verkon hyödyntäen bonukset - tai näin ainakin itse suunnittelin.Betsson Pokeri
Unibet Pokeri
Tossa kaksi luotettavinta nettipokeri sivustoa.
- morgan_5
Annan hyvän neuvon; älä aloita ollenkaan!
- aktiivi pelaaja
Itse pelaan pokerihuoneella ja olen voittanut muutaman tonnin. Aloita kuitenkin pienemmillä rahasummilla, jos olet aloittelija.
- vaikka täältä
Esimerkiksi täältä saa hyvät bonukset ja rakebackit monille saiteille:
http://www.netpokerdeals.com/?refid=6982459f497bb32d2a590d0b3b1aee2263ae58d9
Itse pelaan enimmäkseen Eurobetillä.- hejaaaa
Hommaa sivulta www.suitedaces.com joku kova diili ja sitä mukaa mene pelaamaan, helposti voit tienata rahaa
- mielestä..
,,parhaat kinkerit löytyy oman peiton alta...
- ja ja paxks
...lopeta...kuvittelu et oot ny kylän parhaimmil korteil liikkeel
ajattele,että toi viitun naapuri ehkä omaa paremmat laput ku sul...
ajattele et kyl se riveri tuo sulle sen puuttuvan ässän...vaik ...no...
miten kävi...????
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802230- 1751851
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701702Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1101528Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise261494- 1091230
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1661102Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771073Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää148946Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,58945