Onko yksikään palstan lukijoista ja/tai tänne kirjoittavista tosiaan 60- vuotias? Entä syöttekö ja ulostatte päivittäin vai meneeko usiampi päivä - jopa viikkoja? Pukeudutteko ja riisuudutteko päivittäin? Viikkaatteko vaatteenne riisuuduttuanne vai heittelettekö ne iloisesti hymisten minne sattuu? Onko jääkaapissanne nyt mitään? Olisi suotavaa, että luetteloisitte kaikki kaapistanne löytyvät tavarat ja niiden käyttötarkoituksen perusteluin.
Onko kellään syöpäläisiä? Jos on, mitä? Oletteko ajatellut hävittää ne luonnonmukaisesti vai köyttämällä järeitä keinoja - tai peräti elää edelleen niiden kera? Niistättekö nenänne, jos sieltä tupsahtaa räkää vai mitä teette? Onko teillä napanöyhtää?
Onko kellään syöpäläisiä? Jos on, mitä? Oletteko ajatellut hävittää ne luonnonmukaisesti vai köyttämällä järeitä keinoja - tai peräti elää edelleen niiden kera? Niistättekö nenänne, jos sieltä tupsahtaa räkää vai mitä teette? Onko teillä napanöyhtää?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mistä moinen tunnepurkaus, puretko hampaitasi yöllä ja päivällä, oletko kaikkien kanssaihmistesi yläpuolella??
Entä olisiko ollut viisaampaa tehdä aloite mistä olisit halunnut keskustella, kuin että teet tuollaisen mielenosoituksen keskellä kirkasta päivää.
Olkoon iltasi onnellinen^^¨^^¨
silkkiä vaan!
Mä oon 60 ja rapiat ja näytän alle kolmekymppiseltä!
Syön vuoropäivinä irtokarkkeja tai juustonaksuja, jotka huuhtelen zerocolalla alas.
Hienona naisena en vastaa eritteitä koskevaan kysymykseesi, paitsi että nuoret miehet kuolaa mun perään!
Ei ole vaatteita jääkaapissa.
Tavaraluettelon saat kun ehdin ensin niitä vähentää, räknään sitten.
Sokeritoukista on havaintoja.
Usein olen ajatellut sokeritoukkaa katsellessani, että saisikohan siitä helmiäistä?
Onko kellään tästä kokemusta?
Entä saisiko kuivatuista ja jauhetuista sokeritoukista hyvää luomu luomiväriä?
Unohdin kertoa edellisessä, että minulla on napakoru, suunnaton rubiini, jonka sain minuun silmittömästi ja tulisesti rakastuneelta nuorelta maharatjalta. Ei napanöyhtää siis, ne ei jotenkin sovi yhteen. Olen hyvin tarkka tyylistäni.
kun tuoliltasi putosit. Taisit mennä ihan päistikkaa. Pystyn tekemään diagnoosin näkemättä.
Vintti pimeänä.
viiskymppiset tänne siirtyny. Älä ny säki rupee meitä vihaan, kun valtiovalta jo sen puolen tehokkaasti hoitaa.
Hanki tuoliis turvavyöt, niin ettet loukkaa ittees ku taas putoot.
hyvä paljasta meitä. ;)
Hymyile, huomisesta tulee vielä pahempi:))))
olenhan minä jo 68. Mutta tuolilta en kuitenkaan onneksi vielä putoile.Ja luulisin, että minä olen muutenkin ihan mukiin menevä, että jos et minusta tykkää, niin etpä tiedä mukavasta mittää.
vastauksesi aloittajalle, vaan se tuli minulle:)
Aloittajalle minä tuon vastaukseni sillain ilkamoiden tarkoitin, olihan perässä ;)))(silmänisku naurua)
Eihän täälä henkkareita ole kyselty, kirjoittaa kuka kirjoittaa.
Joten nyt tais tulla pieni erreys...?
Annathan anteeksi.Olen vähän tohelo joskus tämän koneen kanssa. Sori jos aiheutin mielipahaa.
teetkö ehkä tutkimusta aiheesta?
kaikkiin kysymyksiin ja olen aikonut köyttää kaikki syöpäläiset jotka löydän huushollistani.
Kyllä yli vähän,säänöllisesti,töihin kyllä pukeudun,vaatteet heitän yli laidan,jääkapissa kaksi maitoa,satiaisia on joskus ollut,nyt kyllä jekutat.
Olen mielestäni huumorintajuinen ihminen, mutta , mutta en viestiäsi huumoriksi mieltänyt ja provonakin se oli huono. Mitä ajattelit, vai ajattelitko mitään. Vastaile nyt itse näihin samoihin kysymyksiin, minua kiinnostaisi tietää onko sulla napanöyhtää ja syötkö kenties räkää?
kysymyksellä!
tuliaisina vierailta mailta. Vihjeeksi muille: apteekista saa apua.