olla vähän lapsellisia molemmat.
Me.
20
1511
Vastaukset
- niin?
: )
- sellasta.
epäkypsää käytöstä ja " jos et sä niin en mäkään"- ajattelua.
- kyllä mä
sellasta. kirjoitti:
epäkypsää käytöstä ja " jos et sä niin en mäkään"- ajattelua.
sitten jos säkin :)
Tai jopa ehkä ensin, jos et sitten suutu? - lupaan.
kyllä mä kirjoitti:
sitten jos säkin :)
Tai jopa ehkä ensin, jos et sitten suutu?kunhan et säkään sitte suutu :)
- suutun
lupaan. kirjoitti:
kunhan et säkään sitte suutu :)
itselleni, jos en sitten saakaan mitään tehtyä :)
Pakko kai se joskus on ottaa riskejä, vaikka pelottaisikin... - ottaisitpa.
suutun kirjoitti:
itselleni, jos en sitten saakaan mitään tehtyä :)
Pakko kai se joskus on ottaa riskejä, vaikka pelottaisikin...vaan sen riskin. Älä mieti liikaa äläkä ota sitä niin vakavasti. :)
- en halua
ottaisitpa. kirjoitti:
vaan sen riskin. Älä mieti liikaa äläkä ota sitä niin vakavasti. :)
leikkiä, enkä haluaisi tehdä mitään vain huomatakseni, että sinä tykkäätkin vain pelailla... En kuitenkaan usko siihenkään, vaikka olisi pieni syykin ehkä.
Mutta sitä katuisin enemmän, jos en mitään yrittäisi, joten yritän heittää nuo kaikki pelot syrjään :) - ehkä.
en halua kirjoitti:
leikkiä, enkä haluaisi tehdä mitään vain huomatakseni, että sinä tykkäätkin vain pelailla... En kuitenkaan usko siihenkään, vaikka olisi pieni syykin ehkä.
Mutta sitä katuisin enemmän, jos en mitään yrittäisi, joten yritän heittää nuo kaikki pelot syrjään :)sä saatat niin luulla, mutta muista, että se saattaa olla íhan sun omaa tulkintaa..en ainakaan tietoisesti harrasta mitään pelailua.
Yritäppä nyt, saatat yllättyä. :) - tulkinta
ehkä. kirjoitti:
sä saatat niin luulla, mutta muista, että se saattaa olla íhan sun omaa tulkintaa..en ainakaan tietoisesti harrasta mitään pelailua.
Yritäppä nyt, saatat yllättyä. :)on jotain ihan muuta, mutta ainahan saatan erehtyä... Minä olen oikeastaan täysin syytön siihen, että ne epäilyt edes syntyi.. :)
Toivottavasti siitä tulee positiivinen yllätys :)
Miksiköhän susta on tullut niin pelottava mun silmissä, sillä lailla hyvällä tavalla... - jos..
tulkinta kirjoitti:
on jotain ihan muuta, mutta ainahan saatan erehtyä... Minä olen oikeastaan täysin syytön siihen, että ne epäilyt edes syntyi.. :)
Toivottavasti siitä tulee positiivinen yllätys :)
Miksiköhän susta on tullut niin pelottava mun silmissä, sillä lailla hyvällä tavalla...vaan hyvällä tavalla. Mä en nimittäin ole pelottava :)
Asiat ei ole aina niin mustavalkoisia joten ei kannata vetää liian suoria johtopäätöksiä.
Toivotan sulle uskallusta! - onkin ,
jos.. kirjoitti:
vaan hyvällä tavalla. Mä en nimittäin ole pelottava :)
Asiat ei ole aina niin mustavalkoisia joten ei kannata vetää liian suoria johtopäätöksiä.
Toivotan sulle uskallusta!kun tiedän, ettei pitäisi pelätä, vaikka sitten torjuisitkin... En vain halua olla ahdistava. Mutta niin kai se on, että pitää lopettaa liika miettiminen ja tehdä asialle oikeasti jotain.
Kiitos rohkaisusta :)
- ei olla...
edes yhtään samanlaisia. Siinä se.
- no sitten.
sä et puhukaan MEistä ;)
- puhun
no sitten. kirjoitti:
sä et puhukaan MEistä ;)
meistä. Meinasin kyllä, mutta taas jäädyin. Ei tästä tuu yhtään mittään. Perkule!
- ei olla...
no sitten. kirjoitti:
sä et puhukaan MEistä ;)
kenestä puhut, mutta puhun siitä joka oli ja meni.
- jäädy!
puhun kirjoitti:
meistä. Meinasin kyllä, mutta taas jäädyin. Ei tästä tuu yhtään mittään. Perkule!
mä voin vähän sohia sua liekinheittimellä jos sulaisit.
- vähän
jäädy! kirjoitti:
mä voin vähän sohia sua liekinheittimellä jos sulaisit.
lähemmäksi. Ei jääpuikko voi kävellä niin pitkälle.
- jo vain
jäädy! kirjoitti:
mä voin vähän sohia sua liekinheittimellä jos sulaisit.
Osaat siis käyttää sellaista?
- välttämättä.
jo vain kirjoitti:
Osaat siis käyttää sellaista?
en oo koskaan kokeillu.
- sitä
välillä saakkin vähän lapsettaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062481Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441845- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011124Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81928