Mun entinen kundikaveri jätti mut todella ikävällä tavalla yksin ongelmieni keskelle kolmisen vuotta sitten. Olin päihderiippuvainen, elin sossun korvauksilla ja juoksin baareissa minkä kerkesin. Lopulta eksäni ei jaksanut vaan jätti minut yksin - pillerit kourassa hautomaan itsemurhaa.
Nyt asiat ovat toisin.
Olen menestynyt uudessa työssäni, ja lapsenikin - jonka huoltajuuden luovutin hänen isälleen joskus kun ongelmat olivat pahimmillaan - on meillä viikonloppuisin. Olen löytänyt helvetin hyvän miehen, enkä voisi kuvitella rakastavani enää ketään muuta kuin häntä. Lakkasin roikkumasta eksäni perässä kun tapasin hänet, ja olen unohtanutkin koko tyypin. Silti koko seuraavanlainen ajatus ei jätä minua rauhaan.
Haluaisin, että eksäni näkee minut nyt - menestyvänä, parantuneena ja raittiina, uudelleen rakastuneena. Haluan kuulla hänen sanovan, että hän oli väärässä, ja että hän haluaisi minut takaisin. Haluan, että hän tietää, millaisen virheen teki olettaessaan, että kerran narkkari, aina narkkari. Haluaisin näpäyttää häntä niin, että tuntuu. Ehkä väärä palsta kirjoittaa tätä, mutta haluan saada hänet katkeraksi, koska en voi antaa hänen tekoaan anteeksi.
Mikä helkkari minua riivaa??
Exän näpäyttäminen
5
1022
Vastaukset
- olisit unohtanut
sen tyypin, et välittäisi hittoakaan tuollaisista...
- hautoa..
tuollaista ajatusta enään,olet päässyt kuiville ja päihderiippuvaisena ,sinulle voi tulla ÄKKIÄ uusi riippuvaisuus ,esimerkiksi joku PÄTEMISEN TARVE ,näyttää että hyvin menee ,vaikka ei menisikään ,muista että ero siihen entiseen elämään on juuri tuo ,että voit paremmin nyt kuin enisessä suhteessa .
Tyhmää ajatella että voisit jotenkin paremmin sen jälkeen ,kun saisit tuulettaa oiken kunnolla,mitä jos sen jälkeen alkaakin uusi alamäki.
Sen edestä löytää ,minkä taakseen jättää ,ole viisas nyt ,,,ettei tarvitse katua ,omaa tymyytä joskus edessäpäin.
Nauti siitä että ,menee hyvin nyt.,voisit käyttää uuden energiasi ,samanlaisissa ongelmissa kärsivillle ,esim.vapaa-ehtoistyönä. - ymmärtää
sunkaan ajatusmaailmaas. Mä ainakin ymmärrän sun exääs hyvin, ettei tahtonu jaksaa sun rinnallas. Eihän sun exäs tehtävä ollu sua kannatella kun sä vajoot sotkuihis, varmasti sua tuki jne. sen minkä pystyi ja tarvitsi.
Jos sitä sun exääs todella kiinnostais sun elos niin eiköhän se olis jo ottanu ite selville että miten sulla menee, eli aika turhaa ruveta elvistelemään, sitä ei taida jaksaa kiinnostaa enää.
Kasva nyt aikuseks jo ja keskity siihen omaan elämääs ja siihen eritoten että se myös pysyy yhtä mallikkaana mitä se nyt on. - tympeitä vastauksia
Tavallaan ymmärrän mitä tarkoitat.
Tottakai tahdot näyttää, että sinulla menee hyvin. Se on normaalia ja sen takia luokkakokouksiakin järjestetään että voidaan entisille koulukavereille brassailla... :D Ei siinä ole mitään pahaa.
Voithan sinä vaikka soittaa tuolle entisellesi ja kiittää häntä siitä, että jätti sinut ja pakotti toipumisen tielle (koska siitä toipumisesi varmaankin sai lisäpotkua..näyttämisenhalusta nimittäin) ja kertoa miten hyvin nyt menee.
Ei hän siitä katkerksi tule, mutta luulenpa ettet häntä katkeraksi haluakaan, haluat vain näyttää hänelle onnistumisesi :)
Tsemppiä sinulle ja onnea uuteen elämääsi. - normaali!
jos joku joskus jotenkin loukkaa, niin haluaa tottakai näyttää sitten itse että mihin pystynkään! olet normaali, jos olisin sinä niin ottaisin jotenkin exään yhteyttä ja sanoisin että katsoppas nyt!! onnea sinulle :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1049334
- 474529
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021966Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421881- 241610
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131361Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,381287Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54917Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31902Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30893