Baarivaatteet

tuhti tyttö

Olen lähdössä baariin pitkästä aikaa, joten vaatetukseen kaipailisin neuvoja. Olen n. 10 kg ylipainoinen 38 v. nainen. Vatsamakkaroita löytyy, joten ne olisi kiva saada piiloon. Mustat suorat housut, laukku ja korkokengät jo löytyvät, mutta yläosa uupuu. Vihjeitä kiitos!

5

1293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sissu90

      BabyDoll Toppi voisi sopia?

    • tuli mieleen...

      ...ensimmäisenä babydoll-mallinen toppi tai tunika. Joku tämän tyyppinen voisi olla kiva:
      http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=1797286

      Tai sitten esim. joku tällainen:
      http://www.yesstyle.com/Product.aspx?pid=1011260831&SSAID=256758

      Toisaalta kannattaa valita sellainen yläosa, joka ei mene ihan ihonmyötäisesti, jottei jokainen makkara pilkota sieltä läpi. Toisaalta vaate ei saisi kuitenkaan olla liian säkkimäinenkään, eikä "ongelmakohdissa" saisi olla liikaa yksityiskohtia kuten röyhelöitä, koska sekin kiinnittää huomion vääriin kohtiin. Eli yritä siis hakea jonkinlaista noiden välimuotoa: hyvin istuva, ja oikeita kohtia (esim. rintoja?) korostava, mutta ongelmakohdista hieman väljempi.

      Kannattaa valita jokin yksivärinen ja mieluiten melko tumma yläosa, jos ei halua kiinnittää huomiota niihin vatsamakkaroihin. Jos haluat enemmän väriä ja kimallusta asuusi, niin sitä saat vaikka hiuspannalla/-huivilla tai näyttävillä korviksilla ja/tai kaulakorulla.

      Tuollaista vyötärölle armollista babydoll-tyyppistä mallia näkyy nyt olevan paljon kaupoissa, eli varmasti löydät itsellesi sopivan, kun vaan lähdet sovittelemaan!

    • tile1

      Tunikat ihan parhaita, valitse vaikka rinnan alta levenemään lähtevä malli ja vaikka vähän pidempi malli jos haluaa pyllyn piiloon. jos yläosa vähän juhlavampi,minusta sopii sen kanssa hyvin hyvännäköiset farkut. Hauskaa baari-iltaa!

    • tyttö myös

      Mä en kyllä ihan heti nää Babydoll toppia 38-vuotiaan naisen päällä, varsinkaan hieman ylipainoisen. Mun mielestä Babydoll topit ylensäkkin ovat aivan kammottavia ja vaikka ne ovat vatsalle "armollisia", mielestäni näyttävät hyvin monen päällä äitiyspaidalta.

      Mä laittaisin jonkun tummahkon hyvin yksinkertaisen tunikan/puseron ja siihen kaveriksi koruja, nassuun vähän normaalia enemmän meikkiä ja hiukset nätisti. Ei sen baaripukeutumisen tarvitse olla niin ihmeellistä, pääasia että itse viihdyt vaatteissasi ja tottakai pukeutuminen riippuu hirveästi baarista mihin olet menossa. Mitä nyt tulee ylipainoon, 10kg ei vielä ole niin paljon ettäkö sen takia pitäisi jotenkin erityisen telttamaisesti pukeutua. Ainiin, piti vielä mainita, että jos sulla on keskivartalossa ylimääräistä, kannattaa hankkia vaikka alusvaateliikkeestä housuliivit tai vastaava, kerää kauniisti vatsan "kasaan" eikä ylimääräiset makkarat näy :).

      • nimim.

        Parasta ois kyllä laihduttaa... Vain kireällä korsetilla saa jotain piiloon.
        Itse bongailen juuri naisten ällöttäviä mahamakkaroita joita ne
        epätoivoisesti yrittää piilottaa.
        Keskivartalolihavuus vähentää naisellisuuspisteet nollaan. Tai miinuksen
        puolelle...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6053
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4792
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3045
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2843
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2105
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1516
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe