Millainen paikka on ravintola Sirkus???

Kannattaako mennä ???

Onko ns. siisti yökerho vai dokauspaikka lauantaisin? Minkäikäistä porukkaa käy ja millainen dresscode? Onko järjestyshäiriöitä tai sekopäitä? Kuinka paljon porukkaa on normi-iltana (puhutaan edelleen lauantaista)?

7

1662

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pukeutumiskoodi suomeksi

      älä yritä hienostella, jos samassa viestissä käytät sanaa "normi-ilta".

      En usko, että sun kannattaa kannata Sirkukseen mennä. Nightlife on ns. siisti yökerho sun tapaisille valikoiville hienoperseille.

      • Holoppan

        Hah, onko homolinnassa jotain hienoja paikkojakin!

        Tuskin, samaa kaljanlottauspaikkaa kaikki tyynni ja pöydät täynnä punanaamaisia Irwin-kopioita kertomassa joko hurjia juttuja 'urheilumenneisyydestään' tai korkeajännityksestä luettuja muukalaislegioona-juttuja.


    • musta halli

      Ihan ok suurehko vanhanajan synkkä diseteekki. Todellakin ajastaan jälkeen jäänyt ja vähän rotisko, niin kuin muukin keskustan miljöö.

      Paikka olisi todella hyvä, jos omistajat tietäisi mitä sillä kannattaa tehdä, ja valitsisivat edes yhden niistä monista imagoista mitä paikan päällä leijaa.
      Musiikki on mitä sattuu, eikä aina niin uusimmasta päästä. Pyritään miellyttämään vähän kaikkia, mikä sen uskottavuuden sitten viekin.

      Silti tuppukylän magein paikka ehdottomasti, kun miettii mitä ihmeen vaihtoehtoja muka on....
      ou nou

    • erittäin hidas palvelu

      Ja varsinkin lauantaisin. Juomaa saat tiskillä odottaa melkein vartin etkä aina välttämättä saa mitä olet tilannut. Henkilökunta on todella epäkohteliasta, eikä osa osaa edes käyttää kassakonetta. Että hauskaa iltaa vaan!

      • paikka...

        Päivisin lounasruokaloisssakin kovenpi meno.


    • Never-Again...

      En ole ikinä juonut näin oksettavan makuista olutta kuin täällä "Sirkukessa", aivan paskaa.. Kuin myös siideri ja kaikki muu. 10€ sisään jonka jälkeen 6,50€ paska kalja, kyllä vituttaa. Välttäkää kyseistä huussia loppuun asti, kiitos.

    • Yööörrkkss

      Hanoja ja letkuja ei ole vuosiin huuhdeltu. Aika monelta tulee aamulla oksu, mutta alkoholihan on myrkkyä kolibakteerilla tai ilman.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2157
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      44
      2117
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1033
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe