Tapsa oli hurmannut esiintymisellään New Yorkissakin. Oli saanut kovat blodit ja BRAVO-huudot. Siinä taas Tapsan mollaajille vähän pureskeltavaa. Älkää sentään katkeruuteenne pakahtuko.
Hyvä Tapsa !
Musamaker
151025
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Siis ablodit tarkoitin. Jäi A-kirjain siitä alusta äsken vahingossa pois.
No, nythän sekin selvisi miksi Tupsun talo on myynnissä! :-)))) Nimittäin kuinkahan monta dollaria Tupsu ja Niinu ovat joutuneet pusseistaan luopumaan tuon ostetun reaktioesityksen takia? Meinaan kipeäksi on itsensä täytynyt maksaa jotta saisi aikaan tuommoisen paikallisen teatteriesityksen mutta Amerikassahan kaikki on rahalla mahdollista. Money talks, you know.
Ja PAH! Sulla se on sitten aina mieleisesi selitys joka tilanteeseen. Oot sä kyllä sellanen pellehermanni, ettei pahemmasta väliä. NIH!
lepsu tuntuu olevan heillä tuo maahantulo kun päästivät tuon musiikin Bin Ladenin sisälle!
Voi Vitokas-reppanaa, kun alkaa provosoinnit käymään jo kovin heppuleiksi ja epätoivoisiksi.
Tapani meilläpäin kyllä tunnetaan,mutta Kari Tapiosta ei täällä ole mitään tietoa.
Vähän kyllä ihmettelen ,kun siellä vanhassa maassa hänestä pidetään niin kovaa meteliä.
Joten laittakaa Karistakin tänne jotakin tietoa,vaikka C-kasettia ,että voitaisiin kuunnella ,olisiko hänestä LÄNNEN MAILLE.
Ai mukamas oikein Amerikoissa asuva....hah!
Mitä v****a Kari-Tapio liittyy mitenkään tähän keskusteluun? Ja KUKA muka Amerikoissa tuntee Tapsukan? Kun osa kansaa ei edes tiedä kuka on maan pressa! Lähetäpä tänne New York Times tai Washington Post jossa Tupsukka mainitaan. Eipä taida löytyä. Sen haaveilemasi C-kasetin voit työntää POIKITTAIN siihen sun paikkaan jota auringonsäteet eivät koskaan valaise. NIH!
vai että c-kasetilla tietoa. Mistähän meiltä löytyisi niin vanhaa tekniikkaa. Taitaa olla wanhan lännen mallia :-)
Olin myös synttäreillä ,komeasti Tapani lauloi.
Joku vertasi häntä Frank Sinatraan.
Miksi haistattelet,ei USAAN päästetä mitään baarikärpäsiä,jotka jäävät pörräämään lentoaseman baariin.
"JOKU" = Niinuliini af Enehjelmiini.
Frank Sinatra varmaan pyörii haudassaan.
pyöri vaan tekee ylösnousemuksen! On tuo vertaus sellainen pyhäinhäväistys et lausuja pitäis tuomita julkisesti kivitettäväksi! Pitää muistaa et Sinatra oli LAULAJA ja tupsuliini on ...no mikä se nyt sitten onkaan...keskinkertainen lausuja!
Tapsa on mahtava LAULAJA ! Tapsaa on sanottu Suomen Frank Sinatraksikin. Tapsa on kyllä parempi laulamaan mitä Frank Sinatra oli. En mä ainakaan ole kuullut, että Frank Sinatra olisi kauheesti esim. liediä laulanut.
ole kuullut paljon muutakaan!
Vai että Sinatraa parempi laulaja :D sulla on nyt mennyt mömmöt sekaisin. Jostain kumman syystä Tapsukka ei vaan ole saanut nimeä ulkomailla, ainakaan myönteisessä mielessä. Itse asiassa en pidä Sinatraa kummoisena laulajana mutta silti aika törkeää sanoa että Tapsukka olisi parempi. On niiiin syvältä.