Paljonko Kotkassa

on demareita kokoomuksessa?

suurin piirtein. Olen kuullut, että valtaosa. Missään muussa kunnassa ei ole vastaavaa. Tämä tilanne on herättänyt kiinostusta jo ympäri Suomen.

4

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokoomusta pidetään

      kotkassa pelle-puolueena

    • enää nimensä veroinen

      se on demaripuolue, vain muutama kunnon oikeistolainen mukana Kotkassa mm. Häkämies.

      Muut kytköksissä demareihin kuten Hertzen, Hirvonen, Holmberg jne...

      Kokoomus Kotkassa ei herätä enää luottamusta, talkoita ja biletystä niitä riittää.

      • persut...!

        Kokoomus on kokoomus, ei siellä punikkeja ole eikä kaivata. Eikä sen puoleen persujakaan. Puolue on Kotkassa kasvattanut jäsenmääräänsä tasaisesti viimeiset vuodet. Aivan kuten puolue on nostanut kannastustaan. Turha tätä on tietysti teille selitää, käännätte kuitenkin valkoisen mustaksi ja sinisen punaiseksi - mokomatkin kaikkitietävät!


      • löytyy PALJON
        persut...! kirjoitti:

        Kokoomus on kokoomus, ei siellä punikkeja ole eikä kaivata. Eikä sen puoleen persujakaan. Puolue on Kotkassa kasvattanut jäsenmääräänsä tasaisesti viimeiset vuodet. Aivan kuten puolue on nostanut kannastustaan. Turha tätä on tietysti teille selitää, käännätte kuitenkin valkoisen mustaksi ja sinisen punaiseksi - mokomatkin kaikkitietävät!

        johan sekin kertoo, että puolue on jakaantunut demareihin ja kokoomuslaisiin.
        hertzenin demarit ja temmeksen oikeisto


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      93
      5984
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4772
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3025
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2810
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2085
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1496
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1057
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      960
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      764
    Aihe