SUSIEPÄILY!!

VAIKEE TILANNE!!!

Mitähä hittoo mie voisin tehä, kun miust tuntuu ja onkiin jo tuntunu sillee jo 30-vuotta et miuha kotipiiriskii liikku susiloit? !! Hitto ku miehä olisin mielellää semmone viherpipeltäjä ja mielellää viel sivari. Oon mie ponihäntääkii koittanu aikuisen miehen kasvattaa, mut ku tuo järki ei vaa kule sillee, et miul vois olla ees kavereit!! Mie ihmettelen sitä, et mist se vois oikeesti johtuu ?? Mie oon heille laittan sinne maastoonkii sellassii lappuloit ja iha vaa heit varte, et älkäähä työ metästelkö mittää ja milläälailla. Juu, eihä tää oo sillee sukulaisiikaa.. vissii kohtaa.. ehkä.. no.. vaikee sannoo, just nyt ku mie oon niin sekasi!! Miehä oon hankkinu iha sEllasen insinöörinkin tutkinnon, mut eihä se sitä meinaa, et mie jostain muusta asiasta mittää voisin ymmärtääkkään!! Sen takkii miul on vissiin niin vitun huonot välit kaikkii naapurloihit päin ja mettämiehiinkii kohtaan, ku hyö on silleen enemmän vissiin ajantasal.! Hitto ku hyö tult väittäät miule, et riistahoitooki pitäs yrittää jopa MAANOMISTAJAKIN muka tehä. Mie sanoin et eihä tää tämmöne peli vetele ees.. Pohjalankilas.. Nii hurjaks tuo meno meinas iha oikeest mennä. No mie laittelin lappuja pitkin miu mettää ja aattelin et jos pojat rauhottus ajanmyötä mehtähtyseuras , mut eipä nuo näytä tajuuvan, et mite hyvvää ystävää itte kukin heistä on menettämässä!!! ( HUOH AI MITE SURULLISTA)!! Mie nyt sitte vaan täällä Pohjalankilas, yritän saaha itteni ylös täält pohjalt, mihi mie reppana oonkii vässykkänä vajont!!

P.s Nii ja sillee.. Tuota mettämiehet, vaik kielsin metästyksen alueillani, niin viittekö muutaman hirven kaataa, kun ne syö niit miu taimia. Inhottavvaa on myös se et niist jää niit jälkii.. Sillee niiku lummee. Ei miul nyt muuta.

2

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...--,,,

      onks pohjavankilas viel lunta?

    • Siksipä minnäe

      Kulen lapion kansa metissä, talavella sano.

      Jotta lapiolla lapiskoin elukoijen jälet umpeen, joskus kilometri kaopalla jäniksenki jäläkie ja kesällä haravoen karhun jälet, jottei nuo hiivatin riettaat, elukan laskijat,luonnonsuojelijat piäse niijen jälille.

      Perhanat ajelevat elukoita yötäpäiveä takkoa,ja koettavat pannottaa niitä, jottei niillä oo reäpyö pysähtyö yösyönnäkkään pitkäkseen.

      helevetin sontiaiset laittavat niitä vehkkeitä niijen kaolaan roikkumaan, ja sitten kyyläävät joka puolelta, jotta mitä ne tekköö.

      Se on semmosten hommia, jotka eivät ällyö luonnosta yhtää mittää. Tavallinen mehtäläinennii älyvää sen verran, jotta villielukoille ei mittää pantoja laeteta. Van nämä saatanan kutaleet luulevat olevansa karjankasvattajia, vaikka eivät sitrtenkään tajua luonnosta höykäsen pölläystä.

      Joten pysy sinä kaakana niistä järettömistä "viherpiipittäjistä" niistä lopulta tuloo semmonen tauti, jotta siinä ei auta mikkää.,

      Ainu liäke on suolapaukku, jonka senkin on varmaan Eu kieltäny, kun se kasvattaa järkeä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      63
      6121
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      81
      3716
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2791
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      2279
    5. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      42
      2211
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1863
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1689
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      85
      1302
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1246
    10. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      29
      1213
    Aihe