motonet uudesta sumuvalosta.olis tarvetta v.96 sumuvalolle oikeanp.
hajottamot pyytää enemmän kun
7
958
Vastaukset
- mars ostamaan
no tuohan on ihan selvä juttu. Mitäs siinä valitat! Kyllähän jokainen saa Suomessa laittaa myymäänsä tavaraan ihan minkä hinnan haluaa. Kenenkään ei ole pakko ostaa, se on pointti.
Nyt vaan ratkaiset haluatko ostaa hajottamolta alkuperäisen käytetyn kallimmalla vai Motonetistä uuden korvikeosan halvemmalla. ja sitten vaan ostamaan sen minkä haluat!
Vai valitatko sitä että ei ole rahaa ja siksi ne ei sulle myynyt hajottamolla halvalla, kun Motonetin hintakin oli sulle liikaa? Se on ainoa miksi tuossa sun valituksessa olsi järkeä- joklu vaan
maksa sinä tyhmä samasta osasta enemmän käytettynä kun minä uudesta,ja ihmettele kun se osa hajoo heti?
- ja jopa Ford varaosat
Itse ostin edelliseen autoon muutaman osan, jotka oli vuosien saatossa hävinneet ja totesin että hajottamo ei välttämättä ole halvin paikka hankkia osia. Tosin hajottamoiden välilläkin on suuria eroja, toinen voi pyytää kolminkertaisen hinnan samasta osasta.
- verkkohuutis Saksa
Siellä romutetaan autoja runsaasti, ks. www.ebay.de. Kaikki osat kaupan, mutta varo maksamasta liikaa. Hakuun Nebelscheinwerfer Mondeo, alueeksi Auto & Motorrad: Teile. Tai hakuun Nebel*.
- iibei Saksa
... ja löytyy 20 eurolla uusi osa, helpompaa toimituksen saaminen Suomeen kuin purkuosassa, ja tietty on takuukin kun on uusi ja myyjä on virallinen sellainen:
http://cgi.ebay.de/Nebelscheinwerfer-H1-rechts-Ford-Mondeo-Bj-93-96_W0QQitemZ360139363479QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubehör?hash=item360139363479&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72:1229|66:2|65:12|39:1|240:1318
Postituksen hinnan joudut kysymään, mutta pitäähän Motonetissakin käydä, ehkä kaukaakin. Periaatteessa yli 20-25 euron postikuluja ei kannattaisi paljon sietää kun ei ole ton isompi asia.
- asiakas4
Kävin taannoin autooni paria osaa kyselemässä Vammalan osamyynnissä ja asiakaspalvelu oli aivan onnetonta. Kolme poikaa seisoskelee toimistossa ja itse jouduin etsimään jopa auton mistä irrotin osat. Lisäksi osien hintoja ei tiedetä vasta kun tiskillä hatusta repäistynä ja ylihinnoiteltuna, joten ostokset jäi tekemättä. Samaan ketjuun kuuluvalta Fustilta löysin kyseiset osat ja palvelu oli 10 verrattuna Vammalan osamyynnin onnettomaan asiakaspalveluun! Olen kuullut aiemmin muutamalta henkilöltä myös saman, että asiakaspalvelusta ei tiedetä mitään siinä puljussa, eivätkä he toista kertaa poikkea kyseiseen paikkaan. ENKÄ POIKKEA MINÄKÄÄN! Joka ketjussa on heikoin lenkki ja tässä tapauksessa se on Vammalan osamyynti. Käykää ihmiset muilla romuttamoilla, esim. Fustilla niin ei tarvitse maksaa kalliita hintoja osista. Lisäksi säästyy paljolta kun ei tarvitse katsella Vammalan osamyynnin osaamattoman henkilökunnan tohelointia.
- mondeonisti
ainakin Oili Jalosella minä saanut hyvää palvelua ja osatkin edullisesti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861494
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1121375Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras401167- 281094
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne117933Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet46908- 19862
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65797- 43709
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..76705