Kumpi paikka Bush gardens vaiko Disneys' Animal Kingdom Park olisi mielenkiintoisempi 8 vuotiaalle pojalle? Vinkkejä, mitä muita paikkoja suosittelet Orlandossa pienille lapsille. Disney Pariisissa on käyty viime vuonna.
Bush gardens vaiko Disneys' Animal Kingdom Park
2
455
Vastaukset
- Nimetön
Disney Animal Kingdomissa ei käyty. Magic Kingdomissa ainoastaan. Busch Gardens oli positiivinen yllätys. Alue oli hienosti tehty. Villieläimiä nähtiin junakierroksella. Oli lintupuistoa ym. Huvipuistolaitteita löytyi hurjista vuoristoradoista pienten lasten laitteisiin. Parasta tietysti oli, ettei jonoja ollut. Magic Kingdomissa jonottamiselta ei välttynyt. Pisimmillään maaliskuussa 40 min.
Olimme reissussa pari viikkoa. Ostimme combo liput, jotka sisältivät Busch Gardenin, Seawordin ja Aquatica-vesipuiston. Ainakin oma 8-vuotiaamme piti näistä kaikista. Orlandon lähettyvillä lienee niin paljon tekemistä, että oli vaikea vetää raja käyntikohteiden välille. Disneyssä emme halunneet käydä enempää ruuhkien vuoksi. Mietittin myös olisivatko ne kaikki sopineet pienemmille lapsille.- kahdeksan vee
Kiitos vinkeistä. Taidamme kallistua Bush Gardeniin. Olemme vain viikon matkalla, joten jos jonottamisen voi minimoida, niin mukavampi niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1165307
- 675074
- 914134
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753620Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603228- 432811
- 152307
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️541949- 401810
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381673