Naisen logiikalla miehen tuomat ruusut ovat syntiä
Naisen logiikka
pertsakk
8456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kukat lajista riippumatta ilahduttavat aina. Rakkaan tuomat lämmittävät mieltä aivan erityisesti.
Jos miehen huomaavaisuus herättää vaimossa epäilyjä, ehkä miehen kannattaisi totuttaa vaimo hemmotteluun ja hukuttaa huomaavaisuuteen. - Loukkaantumisen esittämisen ja kuvittelemisen sijaan asioista keskusteleminen voisi selvittää molempien osapuolten näkemyksiä ja parantaa elämisen laatua. - Ehdotan, että entisten kukkien kuihduttua annat naisellesi uudelleen "syntisen ihanan kukkakimpun" ja jatkat kesyttämistä. Ehkä palkinto odottaa sinua nopeammin kuin arvaatkaan.;))
tänään punaisen,hehkuvan ruusun MIEHELTÄ!
Aivan upeaa saada ruusu. Se kertoo antajasta naiselle paljon. Kiitos kaikista ruusuista joilla miehet ovat elonpolkujani koristellet. Joskus ruusujen piikit ovat pistelleet vaan ei haittaa.
Mieheni toi aina kukkia, kun hän tuli työmatkalta kotiin. Muistan sitä vieläkin lämmöllä. Hän myös poimi minulle ensimmäiset valkovuokot ja kielot. Kyllä kannattaa viedä kumppanille kukkia.
Pientä harkintaa ehdotan jos takana on viikon ryyppyputki, sellaista horsmaa ei ole, että tehoaisi.
ehkä harkintani petti kerran. Olin tyttöjen kera työn jälkeen tuumaustauolla jossakin tanssiravintolassa villikkovuosina. Minut houkutti jatkot viettämään yöni hungolla.
Aamulla poimin ojanpenkalta horsman ja kotioven aukaistuani lauloin "tuon sulle horsman se rentunruusu on.." Oli mieheni nimipäivä.
nainen.
On se kumma tuo naisen ns. logiikka. Kauan sitten ostin ensimmäisen ja viimeisen kerran vaimolleni oikein nätin ruusupuskan palaillessani parin päivän työmatkalta. Ikäväkin jo oli sitä suloisuutta.
Mutta kuinkas kävi? Hyvä, ettei potkaissut samalla oven avauksella takaisin ulos. Kaksi viikkoa murjotti ja pohti, mitähän pahaa tuo ukko nyt oikein on tehnyt? Mikähän sen omaatuntoa noin painaa, että oikein kukkien kanssa kotiin? Ei se ikinä ennen ole noin tehnyt. Ettei vain ole luuhannut vieraissa siellä työmatkalla ja olisiko se edes ollut työmatka?
Sen siitä saa ja ulkoruokinta uhkaa, kun mies edes joskus yrittää olla kohtelias ja huomaavainen vaimolleen :)))
että pääsee oikein ulos syömään? Minulle ukko puhui, että sunnuntaina mennään ulos syömään, ja sitähän odotin, harvinaista herkkua. No sunnuntai tuli, tehtiin eväät, ja mentiin rankametsään!
Tjah, jospa te miehet ette ryhtyisi ajattelemaan naisten puolesta, menisi paljon joustavammin. Minäkään en naisena yhtään viitsi pohtia, mikä olisi mieheni mielestä syntiä tai mahdollisesti synnitöntä. Varmaa on,että sinä tai minä emme synnistä tai muista koiruuksista puhtoisina hautaan köllähdä. Ei, vaikka kuinka olisi seppeleet katajista.