Olenko niin

paha että

mun pitää nyt hävetä? Jos puhun rehellisesti itsestäni, onko se mun vika, että vastapuoli ei ymmärrä? Onko seksuaalisuus tosiaan niin kamala tabu joillekin, että siitä ei saa puhua? Pitääkö kaikki normaalit halut tukahduttaa ja piilottaa jonnekin syvälle? Hajoan atomeiksi, jos sen teen. Mun pää ei vaan kestä sellaista enää. Ehkä mut vaan pitäis hyvin piiskata tai jotain... epäilen että se ei auttais... mun tahtoa ei nujerra piiska eikä mikään. Olenko paha? Pitääkö mun hävetä?

2

607

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihan täysin siitä

      mitä asia koskee. Jos se, mitä tekee ei satuta/loukkaa muita ihmisiä (ilman näiden lupaa, lisään sen vielä, koska ei s&m-jutuissa ole vikaa jos niitä harrastaa yhteisestä tahdosta), silloin siinä ei pitäisi olla vikaa eikä hävettävää. Loukkauksella en tarkoita sitä, jos joku loukkaantuu vaikka homoseksuaaleista. Se on sen loukkaantujan vika, saisi katsoa peiliin.
      Luulen, että se seksuaalisuus on tabu.
      Normejen mukaan pitäisi esim. olla rajat. Ja jos ei ole kuin moraaliset rajat, niin pitää valehdella ne fyysiset. Keksiä omasta päästä.
      Nimimerkillä itkien selittänyt että haluaisi kokeilla kaikkea. Ne asiat oli kuulemma moraalittomia, omituisia, ei-kiinnostavia, ahdistavia.

    • halujen tarkoitus

      on satuttaa toisia tai niihin liittyy jotka toinen kokee loukkauksiksi niin sitten ehkä kaipaat sitä piiskaa.

      Joku voi olla ehkä tabu mutta se voi olla myös typerää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4817
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2178
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1822
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1455
    5. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      34
      1425
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1371
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      20
      1329
    8. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1116
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      318
      1091
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe