kaksosmies ja skorpioninainen

nainen 45v

Miten sopii yhteen jos meinais tulevaisuuttaa pitempään?

11

3390

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ninni25

      Samaa miettinyt itsekin :)

    • skopunainen

      jos haluaa miehen joka ei ole koskaan kotona, ei huolehdi lapsista, kaverit jos tulee pyytämään mukaan niin sitä lähdetään vaikka kuolin vuoteelta mutta jos vaimo pyytää jotain niin siitä maristaan, hyviä valehteleen yli 20 vuoden kokemus asioista.

      • nainen 45v

        Pitääpä harkita vakavasti sitä.


    • *****

      Kaksosmies on auttamattomasti uskollinen, JOS on rakastunut. OK myönnetään, että on vilkas, mutta ei tarkoita pettämistä. Skorpioninainen liitossa oli taas sitten se pettäjä. Että EI ole horoskooppiin katsominen. Kannattaa katsoa ihmiseen, eikä yleistää. Zemppiä :)

      • nainen 45v

        Omasta mielestä en itse petä jos olen vakavasti toisen kanssa.


    • GemMan.

      Skorpiooni näkee kaiken mustavalkoisena kun taas kaksonen huomaa kaikki värit ja värisävytkin.

      Skorpiooni näkee vain pinnan, mutta kaksonen tutkii kaikki asiat perusteellisesti.

      No joo. Yleistyksiähän löytyy. Parasta on kuitenkin käyttää omaa järkeään ja sitä "rakkauden kautta tuntemista". Jos ymmärsit?

      • nainen 45v

        Siksi kyselen et onko mahdollisuutta, jos tulis mitään yhteistä. Tunnettu vasta vähän aikaa. Olen ollut yhden kanssa ja sen kansa meni tosi hyvin. Ainakin Sexi =). No eipä me riideltykkään koskaan.


    • din

      olen tuntenut erään kaksosmiehen vuoden verran, itse siis skorpparinainen.
      mies on hyvä puhumaan ja imartelemaan. voisi luulla että kohteliaisuudet ovat vain sanahelinään mutta kaksonen on spontaani. hän ei ole sanonut mitään mitä ei oikeasti tarkoita. itse saatan kierrellen ilmaista näkemyksiäni, mutta olen silti rehellinen.
      ja sitten siitä kaksosen "kaksinaamaisuudesta". voin allekirjoittaa tuon piirteen, ehkä myös kaksijakoisuuden. kun suhteessa on alamäki, kaksonen saattaa hyvinkin etsiä onnea muualta eli kannattaa selvittää mieltä vaivaavat asiat.
      kaksonen ei ole jatkuvasti kertomassa kuinka paljon sinusta välittää. tässä vaiheessa voi skopun mustasukkaisuus tulla esiin.
      aika tiuhaan ollaan riidelty, tai lähinnä väitelty kiivaasti. ja vaikka vika ei aina kaksosessa olisikaan niin hän herrasmiehenä pyytää anteeksi, kaksoselle ei voi olla vihainen pitkään vaikka haluaisikin.

      kun suhteessa menee hyvin, se todellakin menee hyvin eikä kaksosta parempaa seuraa olekkaan. kaikilla on kuitenkin huonot hetkensä. onnea sinulle :)

      • nainen 45v

        Sitä minäkin tahtoisin sydämestäni et saisin kaksosmiehen iteselleni,enkä sille toiselle.


    • G-mini

      Miu suurimmat kiinnostuksen kohteet ovat aina olleet skorpioneja. Miu suurin ihastus kautta aikain on eräs skorpioni. Tämän kanssa en valitettavasti ajautunut seurustelemaan, pari seuraavaa skorpparitypyä sitten taas ei kiinnostanut kuin kavereina.

    • ja olen....

      naimisissa kaksos miehen kanssa. jep, alkoholisti tuo mies on. ja vähän niinkuin "uuno turhapuro", nostaa takapuolensa ylös kun ruoka tulee pöytään. Elää vaimonsa rahoilla, ja vikittelee muita naisia. oman "uunoni" ulkonäkö on sellainen, että joutuu oikein miettimään mitä ne naiset siinä näkevät?! Saa ottaa ton ken tahtoo! Olkaa hyvät!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1320
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      458
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    15. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    16. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      85
      441
    18. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe