limainen vuoto

Olisi kiva kuulla onko kenelläkään kokemusta limaisesta vuodosta raskauden aikana?Olen nyt 10 3 raskaana ja lähestulkoon koko ajan tullut vain limaista vuotoa välillä todella sitkeää ja keltaista.Onhan väliin tullut vaaleanpunaistakin..Pelkään todella kovaa tulehdusta tms,jotenka olisi kiva tietää onko kenelläkään ollut vastaavaa?
48301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jos epäilet tulehdusta?

Äänestä

mulla nyt rv 5 menossa, ja tuota sitkeetä, läpikuultavaa limaa tulee.. välillä kellertävää ja välillä kirkasta, vähän niinkuin ennen ovulaatiota tulevaa. luulisin kyllä että on normaalia, mutta jos on kutinaa, kirvelyä, tai tuntuu supistuksia niin menisin tutkituttamaan tilanteen onko tulehdus vaiko ei.

Äänestä
  • , että raskauden aikana valkovuotoa tulee joillakin paljonkin normaalia enemmän ja on hieman erilaista. Mutta, jos yhtään epäilyttää, että kyseessä olisi joku tulehdus, kannattaa puhua neuvolassa.

    Äänestä

Mulla on ihan alusta asti ollut omaa normaaliani runsaampaa valkovuotoa. Se on välillä "kirkaslimaista mömmöä" ja välillä normaalimpaa valkovuotoa. Jos se ei haise, ole kokkareista tms. tulehdukseen viittaavaa niin älä huoli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

Olisi kiva kuulla onko kenelläkään kokemusta limaisesta vuodosta raskauden aikana?Olen nyt 10 3 raskaana ja lähestulkoon koko ajan tullut vain limaista vuotoa välillä todella sitkeää ja keltaista.Onhan väliin tullut vaaleanpunaistakin..Pelkään todella kovaa tulehdusta tms,jotenka olisi kiva tietää onko kenelläkään ollut vastaavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu