Miten monta nelosta saa enintään olla lyhyessä matikassa? Peräkkäin ei saa olla kuin kaksi, mutta saako kokonaismäärästä eli kuudesta kurssista puolet eli kolme olla nelosia, kunhan ne eivät ole peräkkäin?
Etenemiseste lyhyessä matikassa
Montako nelosta
2
5607
Vastaukset
- jjjjjjjjjjjj
siis lyhyessä matikassahan on 6 pakollista kurssia.. Yhden aineen osalta käydyissä kursseissa 1/3 saa olla nelosia.. Eli jos käyt vain pakolliset kurssit matikasta, niin kahdesta kurssista saa enintään tulla nelonen.
Mutta jos käyt matikasta esim 9 kurssia, niin saa olla 3 nelosta jne.. - onneksi näin
Onneksi itse olin lukiossa, jossa ei tunnettu termiä etenemiseste. Minkä tahansa aineen kurssit sai suorittaa missä tahansa järjestyksessä; itse esim. suoritin matikan 4- ja 6-kurssit ennen 2- ja 3-kursseja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475445Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612286Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181840Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451761- 171565
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301477Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5136881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171107Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771078Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se219989