Onko baaria , jossa ei soi rokki tai humppa?

Suositelkaapa viihtyisää baaria Helsingistä, joissa ei soi rokki tai humppa. Tuntuu, että kun menee mihin vaan aina rokki soi, vaikka kysessä ei olisi edes mikään rokkibaari. Onko yhtäkään, jossa soi esim. välimerentyyppinen musiikki?
2784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko OLEMASSA muuta musiikkia kuin rokki ja humppa? Elämän suolat!

Äänestä

Club Havannassa Eerikinkadulla soi ainakin salsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sunshine. kirjoitti:

Suositelkaapa viihtyisää baaria Helsingistä, joissa ei soi rokki tai humppa. Tuntuu, että kun menee mihin vaan aina rokki soi, vaikka kysessä ei olisi edes mikään rokkibaari. Onko yhtäkään, jossa soi esim. välimerentyyppinen musiikki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu