pömppämaha,hui kamalaa

mikä loukkaus!

No jo täällä on nostettu kauhea äläkkä ja mistä?Joku nainen sanoo toista pömppämahaksi!Voi kaaaameeta sentään!Jos sanoisi edes LÄSKImaha tai IHRAmaha,niin voisi ymmärtää metelin, mutta että PÖMPPÄ!!!Kuinka kukaan voi enää elää näin kauhean loukkauksen jälkeen!Pömppämaha on sentään HYVIN lievä ilmaisu ,kun sitä vertaa niihin ilkeyksiin ja uskomattoman julmiin kommentteihin,joilla täällä jotkut purkavat raivoaan.Kyllä suomalaisilla on murheet!

4

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wrai

      Ite naureskelin ihan samalle tänään, kun lehen otsikot näin >< Vähän turhan suuri dilemma tuostakin nyt nostettiin XD

    • sen ottaa

      Aina, kun laukoo toiselle omasta mielestään jotain vitsikästä tai viatonta, täytyy ottaa huomioon se, että toinen osapuoli voi loukkaantua.
      Toiselle harmiton vitsi voi olla muisto jostain kipeästä asiasta. Enkä todellakaan nyt puhu juuri tästä tapauksesta kun en kumpaakaan henk.koht tunne, mutta kuvitellaampa sanovamme jollekulle noinkin lievästi ja kohde on ennen ollut vaikka nuorempana lihavapi ja koulukiusattu. Ei varmaan naurata niin kamalasti. Pitää tuntea toinen tosi hyvin, että lähtee toisen henkilökohtaisuuksista leikkiä laskemaan. Toisen vikoihin (todellisiinkin) pitää osata suhtautua fiksusti.

      Tässä ko. tapauksessa olisi kommentin kyllä voinut sanoa muutenkin kuin mitä nyt on tullut lauottua. Pakko ei ollut olla ilkeä.

    • taivutuksessa

      maha pitää vetää sisääpäin eikä päästää ulos, oli maha sitten minkä kokoinen hyvänsä.Mutta ei valitettavasti muistanut, ettei ole lasten kanssa tekemisissä, vaan ulkomuodostaan tarkkojen naisten. Olisi pitänyt muotoilla sanansa toisin. Näitä sanoja ei nyt saa enään vedettyä takaisin.

    • siinä että

      miksi rahkamo ylipäänsä toi asian esille, ikään kuin se olisi jotenkin merkittävää tanssin kannalta, ettei pömppömaha näy (pyysi vetämään sitä sisään). mitä vittua joku pieni pömppö liittyy tanssitaitoihin? ja miten vitussa hän kuvittelee jonkun pystyvän tanssimaan (saati hengittämään!) vapautuneesti vetäessään mahaansa sisään koko tanssin ajan? kommentti oli täysin typerä ja asiaton, that's it!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      72
      4757
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      72
      4634
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2977
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      76
      2883
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      22
      2226
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      59
      2015
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      16
      1707
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1513
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      112
      1399
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1298
    Aihe