Vaihdoin äsken uudet tulpat autooni. Yllätyin koska kun otin vanhat tulpat pois, oli yksi tulppa todella märkä? Mistä se voi johtua? Kuitenkaan en ole huomannut ajossa mitään outoa.
Vaihdoin uudet tulpat ja mielestäni auto kävi ihan normaalisti sen jälkeen.
Yksi tulppa märkänä
4
4610
Vastaukset
- olla tulppa
epäkunnossa,eli ei polttanut bensaa
- Nimetön
venttiilikopan kannessa oleva stefa..4kp joka "tulpanputkelle" oma. Ite vaihdoin ga16de koneeseen koska tulpanreikään vuosi öljyä ko stefasta.
Autokeskuksesta saa ja ei maksa paljoa..Mun kone oli jotain 260 tkm ajettu- bensasta märkänä?
Jos öljystä, niin katso edellinen viesti. Jos bensasta, ei tuu kipinää, eli tulpanjohto poikki, vittanjakaja tai tulppa rikki.
- jeesaaja
bensasta märkänä? kirjoitti:
Jos öljystä, niin katso edellinen viesti. Jos bensasta, ei tuu kipinää, eli tulpanjohto poikki, vittanjakaja tai tulppa rikki.
elä pole kaasupoljinta kun auto ei oo käynnissä niin ei kastu tulpat...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719497- 756482
- 286126
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni985925Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv435779Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1005668- 625093
- 434777
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604134- 493745