Tuntuu toivottomalta saada asuntoa myytyä pikkukaupungissa, jossa työttömyys vain lisääntyy.
Eka näytössä ei käynyt muita kuin kiinteistövälittäjä.
Onneksi ei ole mitään pakkoa myydä. Haluaisin vain kerrostalo-asunnosta rivitalo-asuntoon.
Taidan joutua lusimaan tässä ahdistavassa vankilassa ja hissin kolinassa loppu-ikäni.
Hintapyyntini on todella alhainen, enkä enempää pudota hintaa.
Annan asunnon olla n. vuoden päivät myynnissä, ellei mene kaupaksi, remontoin nykyisen asunnon, vaikka onkin kaksi vuotta sitten jo remontoitu, mieleisekseni ja ASENNAN AKUSTO tms. levyjä katot ja seinät täyteen!
En jaksa kuunnella naapurin aivastuksia, toisen naapurin jatkuvaa urheilun kuuntelua, TV HUUTAA, kolmannen jatkuvaa pyykkäystä ja niitä kinoja, saati pissimisen ääniä.
Ehkä jaksan tämän kolmion kanssa elää, kuitenkin...
Surkeaa aikaa
myydä
3
1568
Vastaukset
- kaiketi?
vanhainkoti odottaa?
- pakumies
JOs ei elämisen ääntä kestä niin lol, odota vaan karaokea ja quitar heroa....
- menee kaupaksi
Itselläni on omakohtaisia kokemuksia tästä, koska sain myytyä yhden asunnon viime kuussa. Piti nöyrästi laskea hintaa, olla siis hyvin halpa verrattuna muihin, ja sinne meni huonokuntoinen rötiskä remontti-reiskalle työmaaksi.
Eli kyllä se on mahdollista, mutta hinta pitää todellakin olla halvempi kuin muut vastaavat. Ellei nyt joku välttämättä halua juuri asua siinä talossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1003596Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1142239Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62073Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani71817- 361536
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai191022Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581016Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36940Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70892Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47850