Onko muilla ollut samaa vaivaa?
Joskus ulostaessa on vasta kovalla, ja pyyhkiessä tulee paperiin (kirkasta) verta hieman, mutta vain ekalla tai tokalla pyyhintä kerralla.
Nyt tuli ulosteen pinnalle 3 veriviirua. Pitääkö huolestua?
Minut on kerran jo tähystetty, silloin kaikki ok. Silloin oireena nuo paperiviirut, ei ulosteenpinnalla olevat, se on uusi oire.
Onko muilla tällaista? Johtuuko vain anaalifissuurasta, tms.?
veriviiruja
ulosteen pinnalla
2
207
Vastaukset
- vatsan kovuudesta.
olet varmaankin ulostaessa tuntenut ikävää kipua peräaukon suunnalla. Kova kakka, jossa on raapivia kuituja tekee sinne pieniä haavaumia, jotka paranevat kyllä kun syöt kylliksi kuituja ja huolehdit nestetasapainostasi.
- faerie
Luultavasti peräpukamia tai joku haavauma, kun kerroit että paperiin on tullut verta pieniä määriä. Uloste varmaan raapaissut tullessaan auki jonkun suonen ja saanut itseensäkin väriä. Kannattaa lisätä kuituja ruokavalioon ja katsoa paraneeko vaiva. Peräpukamiin saa apteekista myös reseptivapaita lääkkeitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311655
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434397Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392718Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?951489Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431