jos otan matkakaistan, niin mitä kaikkia laitteita tarvitsen lisäksi, että saisin kolme konetta toimimaan ja minkä hintaisia olisivat?
matkakaista
4
597
Vastaukset
- tarvitsia elisasta
tarvitset mokkulan, SIM-kortin ja langattoman routerin.
mokkulan ja yksityisen SIM-kortin saat ilmaiseksi, mutta routeri maksaa muutaman kympin.
avaus noin 7 euroa.- kolme konetta
onko Elisalla aina se avaus maksu? mitähän maksaisi sitten random-kortti?
- mervi ikola
Elisa osaa rahastaa laitteista ja avauksesta ja tämä ROUTER maksaa elisalla 10 euroa niille asiakkaille kenellä on voimassa oleva sopimus elisan kanssa, mutta uusi asiakas joutuu pulittamaan ROUTERISTA 40 euroa.
jättäisin sinuna väliin elisan routerin ja laittaisin internet share asetuksen päällä jolla voit mobiili partner ohjelman avulla käyttää kahta konetta yhdellä mokkulla.- simeon elis.a
minulla on tuo share toiminto käytössä ja täytyy sanoa että se ei toimi laisinkaan vaan aina toiseen koneeseen tulee lukemaan " communication failed, please contact operator"
kannattaa kysyä elisalta myös takuu todistusta tähän routeriin sillä monesti se sattuu mynttiseltä unohtumaan.
kun sitten soitat asiakaspalveluun ja kysyt että miksi et saa yhteyttä toimimaan niin muista varautua siihen että joudut laittamaan routerin kiinni USB johdolla ja vasta sitten liittämään sen koodi kortin mokkulaan.
teknisestätuesta sen verran että siellä ollaan ajan tasalla mokkuloista ja tiedetään todellakin mitä asiakas tarvitsee jotta pysyy tyytyväisenä ja en tarkoita nyt vaan korvauksia vaan myös hyviä neuvoja toimivaan yhteyteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512