Ahmin äsken.. Kaksi Fazerin marjapiirakkaa, yhden suklaavanukkaan, Eskimo-jäätelön ja 150 g lakumixiä. Tuli ihanan helposti ylös..kerrankin. NYt en syö tänään enää mitään, pakko olla syömättä, noista silti jonkun verran ehti imeytyä, vaikka nopeasti homman hoidinkin.
Ahmin
10
1866
Vastaukset
- Vähän enemmän
5 litraa maitoa
3 litraa jäätelöä
paketillisen muroja
4 rieskaa juustolla
200 g lakritsia
240 g daim rakeita
paketillisen minttu dominoita
2 paketillista kaurasuklaajuttuja hyväsen
1 pulla
Tais tulla kaikki ulos...- säikähdin
tiedän kyllä että jotkut oikeesti syö hirveitä määriä...tossa karu totuus. Hitto että on menny massii!! Ite syön ehkä 1000-1500 kalorii kerralla senki jälkeen on jo tosi full. ja en uskalla ees syödä enempää muutenki painan 70 kg....
- Vähän enemmän
säikähdin kirjoitti:
tiedän kyllä että jotkut oikeesti syö hirveitä määriä...tossa karu totuus. Hitto että on menny massii!! Ite syön ehkä 1000-1500 kalorii kerralla senki jälkeen on jo tosi full. ja en uskalla ees syödä enempää muutenki painan 70 kg....
Eipä ole kovin täysi olo kun oksentaa nuo kaikki pois. 10 000 kaloria ei ole edes paljon, söyn esim. litran jäätelöä-> oksennus, paketillisen keksejä->oksennus.
Niin ja mitat tosiaan 162/40 ja kilot näyttävät karisevan pois. Opi oksentamaan oikein niin voit syödä mitä ikinä haluatkin. - ....
Vähän enemmän kirjoitti:
Eipä ole kovin täysi olo kun oksentaa nuo kaikki pois. 10 000 kaloria ei ole edes paljon, söyn esim. litran jäätelöä-> oksennus, paketillisen keksejä->oksennus.
Niin ja mitat tosiaan 162/40 ja kilot näyttävät karisevan pois. Opi oksentamaan oikein niin voit syödä mitä ikinä haluatkin.EROON siitä vitun bulimia paskasta? Itellä on kanssa noi määrät taas paisunu ihan järkyiks,ja olo on muutenkin ihan vitun tyhjä.. Suhteetkin aivan perseellään.. haluisin jättää miehen,mut roikun siinä,vaikka se ahdistaa mua...ja ystävätkin on taas jääny.. VITTU ja ahdistaa! Mä en tahdo tuhlata mun elämää tällä,oon raskaanakin ja päälle viellä se vitun häpeä,kun muija ostaa päivittäin kuormallisen paskaa..Kun en voi raskaana viinaakaan vetää..enkä viitsi lääkkeitäkään käyttää nyt.
- minä vaanzz
Vähän enemmän kirjoitti:
Eipä ole kovin täysi olo kun oksentaa nuo kaikki pois. 10 000 kaloria ei ole edes paljon, söyn esim. litran jäätelöä-> oksennus, paketillisen keksejä->oksennus.
Niin ja mitat tosiaan 162/40 ja kilot näyttävät karisevan pois. Opi oksentamaan oikein niin voit syödä mitä ikinä haluatkin.Minullakin on bulimia mutten yleensä ahmimisen jälkeen saa kaikkea ulos ja olo on KAMALA !
Joten ajattelin että mitä tarkoitat oksentamisella oikein? Voisitko hieman neuvoa ? - säikähdin
Vähän enemmän kirjoitti:
Eipä ole kovin täysi olo kun oksentaa nuo kaikki pois. 10 000 kaloria ei ole edes paljon, söyn esim. litran jäätelöä-> oksennus, paketillisen keksejä->oksennus.
Niin ja mitat tosiaan 162/40 ja kilot näyttävät karisevan pois. Opi oksentamaan oikein niin voit syödä mitä ikinä haluatkin.A) en haluu mennä tommoseen välillä tulee laatattuu useemmin ku kerran päivässä...Väsyttää sen jälkeen, tulee ummetusta ja hampaat pilaantuu nopeesti. En mä tohon rupee koitan pitää ees jotenki elämänlangat käsissä ja tehä muutaki ku syödä ja oksentaa..5-10 kg pois ni oon varsin tyytyväinen vaikka hitaasti lähtee ku en liiku, juon ja koitan syödä vähän ja terveellisesti sillon ku pidän safkat sisällä. Mutta jos pystyt elää noin ni anna mennä...:(
- bulimikko-90
Vähän enemmän kirjoitti:
Eipä ole kovin täysi olo kun oksentaa nuo kaikki pois. 10 000 kaloria ei ole edes paljon, söyn esim. litran jäätelöä-> oksennus, paketillisen keksejä->oksennus.
Niin ja mitat tosiaan 162/40 ja kilot näyttävät karisevan pois. Opi oksentamaan oikein niin voit syödä mitä ikinä haluatkin.Itsellä myös noin samat mitat ja pystyn vetää vaik kuin paljon ja pysyn edelleen hoikkana:) Minkä ikänen muuten oot ja missäpäin asustelet?:)
- Vähän enemmän
bulimikko-90 kirjoitti:
Itsellä myös noin samat mitat ja pystyn vetää vaik kuin paljon ja pysyn edelleen hoikkana:) Minkä ikänen muuten oot ja missäpäin asustelet?:)
Siis joo, meinaan tappaa itseni näillä syömishäröilyilläni. Ala-asteelta asti ollut ongelmia kyseisen kategorian kanssa, enkä enää jaksa tapella sen kanssa. Anoreksiasta bulimiaan sekä bulimareksiaan. Sairaalaan letkuihin, itkun kautta 45 kiloon ja taas kohti suloista 28 ja niitä hetkiä kun mietin joko se sydän pysähtyisi.
Tosin nyt vähän jänskättää tän oksentelun kanssa. Oksentelen todella rankasti ja sydän vähän pukkaa ilmaisemaan mielipidettään järkyttävällä tykytyksellä.
En halua pro-mia mainetta, en jaa mitään vinkkejä. Tämä on sairauteni, jota en ala jakamaan muille, jotta he voisivat vahingoittaa itseänsä. Haluan vain vahingoittaa omaa kehoani, en muiden. - apuaaaaa
oksennan noin viisi kertaa päivässä, on alkanu vasta viime viikolla tää homma.
yhessa vaiheessa söin
200g suklaalevy
200g sipsejä
2 berliinimunkkia
1 sokerimunkki
4 suklaapatukkaa
1 snickers patukka
2 kinderpatukkaa
1 keksipaketti..
tulee niin paha mieli ton jälkeen että on pakko mennä oksentamaan
ja tässä hommassa muuten kuluu ihan hulluna rahaa, helposti menee 30 euroa päivässä mässyyn. - minäkin
Minäkin:
2 reissumiestä oivariinilla
4 kinkunpalaa
4 lautasellista mysliä ja maitoa
1 viili
2 näkkäriä ilman voita
Mokkapalan.
Jihuu eikä tullut ulos ei millään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3759918Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat946278Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3875955SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1604346Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33642Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien873228Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal933195Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,62946Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr102892Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en632889