näille Merivirralle,Taipaleelle ja Lindelöfille ihan oma palsta!!!
Pitäisiköhän
4
239
Vastaukset
- nimiä mukaan
kuuluu.
- oma palsta
tietennii ja viel erikseen kehumis- ja haukkumispalstat.
- joka täällä
terrorisoi, on Taipale. Muita enemminkin haukutaan.
- että silleen
Sinut on tunnistettu, että silleen. Tyylisi, kahvipöytäpuheesi loksahtavat yhteen kun lego palikat.
Sinä teit sen, me teimme sen. Elämä virtaa vesissä ja kalat liikkuu suivaasti, koti on jäänyt kaus taakse, tuli synkkä ilta ja kylmyys, eikä yksikään kala selvinnyt enää omiensa luokse.
Enää on vain ajatus, ajatus minkä se jätti kulkemaan polkujaan, siksi kutsun sinua Abaddon, ja monia muita paholaisia tuhoamaan ajatuksen.
Jonka jälkeen ei enää ole mitään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1067522
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253481Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3521520Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591347