Näkikö kukaan muu tiistaina noin 17.30 että Iso Sika oli avannossa apparalla kauhian rantapallokasan kanssa kellumassa?Kauhia meteli kuulu kun huusi vaan että, "Ulos,Ulos,Ulos",karjasin perkule rinteeltä takasin että, sähän olet ihan pihalla!Alko pallot lenteleen ja Sika alko vaan röhiseen ja huutaan suoraa huutoa että, "Sika,Sika,Sika", huusin takasin että niin oot,perkele ja Iso Sika oletkin!Kuuliko/näkikö joku muu?
Hpk ja iso sika?
Lenkkeilijä polulla
4475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minä kuulin ja näin saman...outo juttu...mikähän siinä oli idea...?
pelottavaan ilmiöön toissa iltana käydessäni tupakalla kyseisellä paikalla. Lähdin aika äkkiä, kun isokokoinen hahmo alkoi hyljemäisesti mataa jäätä pitkin kohti rantaa äännellen uhkaavasti. Harmittaa, etten kauhultani tajunnut ottaa videokuvaa.
Mikä Se on?
Moni muukin nähnyt saman ilmiön kaupungilla kerrotaan...mutta mikä se on,sitä ei ole kukaan saanut selville,iso se on todellakin hyljemäinen,mutta se karjunta on aivan outoa,onkohan sen paha olla?
Varman tiedon mukaan kyseistä hyljettä tituleerataan nimimerkillä J.R
Mutta kyseinen nimimerkki ei liity dallasiin mitenkään.
Pelastakaa apparan hylkeet:)