Silmäluomileikkaus Oulussa

Olen jo kauan miettinyt silmäluomileikkaukseen hakeutumista. Missä Oulussa kannattaisi leikkauttaa roikkuvat yläluomet ja ehkä alaluometkin? Onko teillä kokemuksia hyvistä tai huonoistakin tuloksista? Kuinka kauan toipuminen on kestänyt? Ja vielä, paljonko on maksanut?
2547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse olen toukokuussa 59 ja vuosi sitten Eiran sairaalan (Helsinki) plastiikkakirurgi sanoi, että jos vähän odotan niin saan leikkauksen yleisen terveydenhuollon puolella. Nyt epäröin: leikataanko yleisellä puolella yhtä hyvin kuin yksityisellä - samat lääkäritkö leikkaavat sekä yleisellä että yksityisellä puolella?

Äänestä

Jos muistan oikein. Hinnasto netissä, muistaakseni ainakin Eiran sairaalan, Helsinki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Olen jo kauan miettinyt silmäluomileikkaukseen hakeutumista. Missä Oulussa kannattaisi leikkauttaa roikkuvat yläluomet ja ehkä alaluometkin? Onko teillä kokemuksia hyvistä tai huonoistakin tuloksista? Kuinka kauan toipuminen on kestänyt? Ja vielä, paljonko on maksanut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu