Miten hiivatissa voi yhden saunan remontointi kestää kuukausikaupalla, eikä edes ilmoitustauluilla ole mitään tietoa asukkaille tai arviota edes koska se valmistuu. Mahtaa tulla hulppea sauna. Pitäisköhän jo hankkia kylpyvaahdot valmiiksi porekylpyyn...
Laakavuorentie 14
9
3309
Vastaukset
- jjko98
Tollainen on kyllä ärsyttävää jos mitään aika tietoa ei ole. Lulis kertovan milloin valmistuu.
Ja jos viellä kuukausia on menny niin voishan ne kertoa että homma pissii.
Vaikka tekis koko saunaosaton aivan AIVANUUSIKS niin luulis että menee n 1-kk max 2kk jos on kunnon työfirma/työ porukka jotka tekee 5pvä viikossa ja 8tuntia päivässä.
J - asokki
Pitäisikö meidän nyt tällä palstalla osata kertoa sinulle remontin valmistumisesta. Mitäpä jos kysyist talosi tekniseltä isännöitsijältä.
- einäin
Ilmoitustaulut on varmaankin tätä varten, ettei jokaisen tarviisi soitella/kysellä ja nähdä vaivaa. Uskoisin että tästä nyt on kysymys ja tuokin oli varmaan ilmoitusluotoinen asia, jos vaikka jossain muuallakin hölmöillään.
- ex laakavuori
Joo aikoinaan kun se valmistu muutin ylimpään huone ja tupakeittiö 37m2 asuntoon toi sauna oli yläpuolellani ja äänieristys perseestä kuuli kun porukka ramppas saunanovista ja suihkutteli yksi pariskunta jossa mies oli botswanalainen lakupekka kuksi aina siellä akka huusi kuin hyeeena!!!!alko ottaa pannuun pidemmän päälle...
Tuon talon vieressä on ihan samanlainen talo joka valmistu eka laakavuori12 kaupungin vuokratalo sen sauna oli suoraan minun parvekkeen edessä hyvii kuvii muutamista saunojista tuli otettuu
asumisoikeus on perseestä tuossa kaupungin samanlaiseesa vuokratalossa vuokra oli ihan sama kuin aso kämpissä lisäksi suurimmanosan vuokran maksaa sossu miksi maksaa as maksu kun siitä ei ollu mitään hyötyä vuokran suhteen tässätapaukseessa vertailu on todellinen koska toi vuokratalo on pohjaratkaisujaan myöden samanlainen kun asotalo ja valmistunutkin abaut vuos aikasemmin!!
myin kämpän aika nopeesti pois,,,,,,,,- talonasukas""
Tuota samaa olen kyllä ihmetellyt itsekin, kiva kun kerroit...sama meno jatkuu naapurissa, porukka on sen oloista että tuskin maksavat mitään.Talo on kuulema tänäpäivänä kuitenkin ihan eri kunnossa kun siellä mesotaan ja muutettaessa viedään lavuaarit ja vessanpöntöt mennessään... ja kesällä viikonloppuisin hirveät metelit kuuluu kauas vaikka eivät olisi edes parvekkeella. No, elämää tämä vaan on ja pitää olla suvaitsevainen ja vaikka samaistua niihin hakemalla keppanakassit valtsusta, ai niin mutta eihän mulla moiseen olekaan varaa kun pitää tuo vuokra maksaa joka kuukausi.
- Asuneena
Voin sanoa, että tuo kyseinen alue Helsingissä on ihan sekopäisten paikka. Ei ole ihme että poliisit ravaa siellä viisikin kertaa päivässä. On metron päättäri kauppa kioski baareja alkoholisteja huume veijareita muuten vaan sekopäisiä ihmisiä. Lapsetkin on sen mukaisia kuin vanhenmat asuvat kuin pellossa, kuin viimeistä päivää. Jokaikinen päivä on jonkin sortin tapelu/rähinä päällä niin pareilla kotona kuin ulkonakin. En ikinä enään asu siihen hullujen paikkaan.
- Pirkkola
Hei. Olen hankkimassa Laakavuorentie 14 asumisoikeusasuntoa. Alkoi pelottaa kun luin näitä kirjoituksia! Oletteko ihan tosissanne, se on levoton alue? Turvaton? Paljon meteliä? Porrashuoneet sotkussa?
Pls, voisko joku vastata pian! - on nimimerkki
Pirkkola kirjoitti:
Hei. Olen hankkimassa Laakavuorentie 14 asumisoikeusasuntoa. Alkoi pelottaa kun luin näitä kirjoituksia! Oletteko ihan tosissanne, se on levoton alue? Turvaton? Paljon meteliä? Porrashuoneet sotkussa?
Pls, voisko joku vastata pian!Ei kannata muuttaa Laakavuoreen. Siellä asuneena voin sanoa, että hyvä oli kun pois pääsin. Katso jostain muualta asuntoa, tuo Mellunmäki on niin levotonta aluetta kaikenlaisten hörhöjen, juoppojen ja narkkareiden takia. Ei ole kauhean mukavaa illalla tulla töistä, kun metroaseman liepeillä notkuu kaikenlaista "arjen sankaria".
- toimintaa
Ei jätä kylmäksi, se tosi asia, että tuo laakavuori 14 kohdalla/ sen ympäristö, on harvinaisen "värikästä" porukka. Myönnettäköön sekin tosiasia, että lähiympäristössä asuntoja on kaupunkigintaloja/metronpääteasema.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "873978Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242871No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452292- 341301
- 10889
- 131865
- 6824
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124746- 11740