Moi kaikki palstalaiset!
Eikö ole ihanaa kun me keski-ikäisetkin voimme nautttia elämästämme. Toista oli 25 vuotta sitten. Taisin olla itse n. 25 ja 50 olivat vanhoja. Aika muuttuu.
Vai muistanko väärin ?
5
230
Vastaukset
- mies pian 60
elämästä, ei se tunne ole laimistunut, vaikka on hiukan vuosia kertynyt. Mieleltäni en ole edes vanha, ja kun peiliin katson joka päivä, yhtään kertaa en ole huomannut vanhentuneeni. Ainoat erikoiset asiat, joista voi päätellä jotakin, ovat omien vanhempien ikäluokkaa olevien katoaminen jonnekin ja työpaikalle ilmestyvien uusien ikä, sehän on vähemmän kuin olisi omien lasteni ikä. Niin on maailma ympärillä muuttunut.
- enm
- Itsekin miettinyt että vielä kolmisenkymmentä vuotta sitten hyvin harva raskasta työtä tehnyt yli viiskymppinen oli enää välttävässäkään kunnossa... Onko sitten työt vaan niin paljon kevyempiä, enemmän lomia, opittu laiskottelemaan... En usko että terveydenhoito on kuitenkaan niin paljon parempaa.
- Lulu 50
Minä uskon, että voima piilee omassa sisimmässä. Kun olet iloinen ja elämänmyönteinen, eivät vuodet paina vaikka joskus kolottaa jostakin. Nytkin kun kävelen kuuluu klonk klonk.
Seksikin sujuu ja vain paranee kun uskaltaa olla oma itsensä.
Ennen oli huivipäisiä mummoja ja ahdasmielisiä ajatuksia. Hyvästit niille. Me elämme täyttä elämää ja p****t muulle ! - muumi pappa
Minä nautin, jos rohkenen asian ilmaista paita auki, täysin siemauksin.
Arvaatkos miksi?
Ei tarvitse esittää, eikä näytellä, voi
olla tämä oma itsensä. On elämää elettynä
ja mieli kypsänä. Ei tarvetta riuhtoa
mihinkään suuntaan pakkomielteisesti.
Ja arvaas mikä on myös hienoa?
Voi nauttia menneistä hauskoista ja
hassuistakin tapahtumista. Ei, äläs
nyt! En tarkoita että olisin jämähtänyt
menneisiin, mutta ihan kiva aina välillä
käväistä. Hymyillä ja suorastaan nauraa.
Eli, minulle tämä aika on äärimmäisen
nautinnollista aikaa. On terveyttä ja energisyyttä. Toisaalta positiivista
kypsyyttä, ottaa päivä kerrallaan.
Arvaas mikä minulla on mottona joka
päivälle?
Elä ja anna toistenkin elää.
Iloista päivää sinulle ja
annetaan pyllyjen hymyillä.
http://www.youtube.com/watch?v=favgoOn-U1I Aika muuttuu ja aika myös kultaa muistot!
Kyllä sitä silloin nuorenakin nautti elämästä! Kukapa nyt muistais niitä yö valvomisia lasten kanssa tai kituuttamista asuntolainan maksussa.
Toista on nyt! Saa nukkua yöt rauhassa eikä rahasta ole tiukkaa. Mutta mikä on mennyt? No terveys! Nyt on kolotukset ja kivistykset, väsyttää yhtenään. Niin että nautitaan nyt sitten tästä olosta, nivelrikkoineen kaikkineen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17585- 65531
- 93531
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437