Vai muistanko väärin ?

Lulu 50

Moi kaikki palstalaiset!

Eikö ole ihanaa kun me keski-ikäisetkin voimme nautttia elämästämme. Toista oli 25 vuotta sitten. Taisin olla itse n. 25 ja 50 olivat vanhoja. Aika muuttuu.

5

211

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies pian 60   

      elämästä, ei se tunne ole laimistunut, vaikka on hiukan vuosia kertynyt. Mieleltäni en ole edes vanha, ja kun peiliin katson joka päivä, yhtään kertaa en ole huomannut vanhentuneeni. Ainoat erikoiset asiat, joista voi päätellä jotakin, ovat omien vanhempien ikäluokkaa olevien katoaminen jonnekin ja työpaikalle ilmestyvien uusien ikä, sehän on vähemmän kuin olisi omien lasteni ikä. Niin on maailma ympärillä muuttunut.

    • enm

      - Itsekin miettinyt että vielä kolmisenkymmentä vuotta sitten hyvin harva raskasta työtä tehnyt yli viiskymppinen oli enää välttävässäkään kunnossa... Onko sitten työt vaan niin paljon kevyempiä, enemmän lomia, opittu laiskottelemaan... En usko että terveydenhoito on kuitenkaan niin paljon parempaa.

    • Lulu 50

      Minä uskon, että voima piilee omassa sisimmässä. Kun olet iloinen ja elämänmyönteinen, eivät vuodet paina vaikka joskus kolottaa jostakin. Nytkin kun kävelen kuuluu klonk klonk.

      Seksikin sujuu ja vain paranee kun uskaltaa olla oma itsensä.

      Ennen oli huivipäisiä mummoja ja ahdasmielisiä ajatuksia. Hyvästit niille. Me elämme täyttä elämää ja p****t muulle !

    • muumi pappa

      Minä nautin, jos rohkenen asian ilmaista paita auki, täysin siemauksin.

      Arvaatkos miksi?

      Ei tarvitse esittää, eikä näytellä, voi
      olla tämä oma itsensä. On elämää elettynä
      ja mieli kypsänä. Ei tarvetta riuhtoa
      mihinkään suuntaan pakkomielteisesti.

      Ja arvaas mikä on myös hienoa?

      Voi nauttia menneistä hauskoista ja
      hassuistakin tapahtumista. Ei, äläs
      nyt! En tarkoita että olisin jämähtänyt
      menneisiin, mutta ihan kiva aina välillä
      käväistä. Hymyillä ja suorastaan nauraa.

      Eli, minulle tämä aika on äärimmäisen
      nautinnollista aikaa. On terveyttä ja energisyyttä. Toisaalta positiivista
      kypsyyttä, ottaa päivä kerrallaan.

      Arvaas mikä minulla on mottona joka
      päivälle?

      Elä ja anna toistenkin elää.

      Iloista päivää sinulle ja
      annetaan pyllyjen hymyillä.


      http://www.youtube.com/watch?v=favgoOn-U1I

    • Aika muuttuu ja aika myös kultaa muistot!
      Kyllä sitä silloin nuorenakin nautti elämästä! Kukapa nyt muistais niitä yö valvomisia lasten kanssa tai kituuttamista asuntolainan maksussa.

      Toista on nyt! Saa nukkua yöt rauhassa eikä rahasta ole tiukkaa. Mutta mikä on mennyt? No terveys! Nyt on kolotukset ja kivistykset, väsyttää yhtenään. Niin että nautitaan nyt sitten tästä olosta, nivelrikkoineen kaikkineen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3607
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2694
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      81
      2647
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2418
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      92
      2363
    6. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      262
      2205
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      45
      1943
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1769
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      15
      1501
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      149
      1418
    Aihe