Galluppia löytökännykästä

Löysin tänään autoni lähettyviltä hotellin parkkipaikalta hienon nokialaisen kännykän ( 200-300 euron??), jonka vein hotellin respaan niiltä jaloilta. Kuinka moni muu olisi tehnyt samoin?
31451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En olisi mokian luuria itselleni ottanut mistään hinnasta.

Useampi mokialainen on minulla ollut ja huonoja ovat akut eivät kestä yms.

Äänestä

ne sen vastaan? löydettiin joskus kaupan pihasta, parkkipaikalta, kello tarjottiin kauppaan ei huolittu, olisi kuulemma pitänyt löytää liikkeestä sisältä sitten olisi otettu, neuvottiin viemään poliisilaitokselle, sen teimme, ajoimme ehkä parikilometriä ylimääräistä, kysyivät laitoksella löytöpalkkiosta, sovimme jos ei omistaja kaipaa kolmen kuukauden aikana saamme hakea kellon itsellemme, ajan umpeuduttua menimme kello oli myyty edellis viikolla poliisi huutokaupassa, eli emme saaneet edes bensa rahoja.

Äänestä
  • kuin suomalaiset yleensä ovat- ei kommenttia, naama peruslukemilla. Taisi panna vehkeen taskuunsa;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rehellinen suomalainen kirjoitti:

Löysin tänään autoni lähettyviltä hotellin parkkipaikalta hienon nokialaisen kännykän ( 200-300 euron??), jonka vein hotellin respaan niiltä jaloilta. Kuinka moni muu olisi tehnyt samoin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu