Varjotar,auttaisitko

Minuakin ahdistaa

Elämäntilanteeni ahdistaa kovasti tällä hetkellä.Onko elämääni piakkoin löytymässä uusi kestävä ihmissuhde.En todellakaan ole mikään sinkkutyttö,tämä yksin elely on minulle raskasta.Näkisitkö saavutanko rakkauden piakkoin,vai pitääkö kärvistellä kauankin yksin.Jos voit kerro hänestä vaikka ammatti,pieniä tuntomerkkejä.Olisi kiva tietää selviänkö keväästä kunnialla eteenpäin.

2

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varjotar*

      Kevät on rakkauden aikaa. En näe sinulle kuitenkaan vielä tämän kevään aikana pysyvää suhdetta tulevaksi. Ei se tule, ennen kuin itse olet oikeasti valmis siihen. Vielä et ole. Haluat leikkiä ja liihotella kuin perhonen, vapaana miltään arjen tuomilta kahleilta.
      Kumppaneista ei todellakaan tule pulaa olemaan tämänkään kevään ja kesän aikana, sillä olet kovasti menevä ja sanavalmis ihminen. Yksinäistä elämäsi ei tule olemaan.
      Mutta mitä vakavampaan suhteeseen tulee, sitä en näe siis lähiaikoina tulevaksi.
      Pari-kolme vuotta menee ennen kuin tämä elämäsi rakkaus astuu kohdallesi. Aivan yllättäin, niin, ettet itsekään aavista, että hän se tulee olemaan. Kohtaaminen tapahtuu jonkun matkan merkeissä. Hän on hymyileväinen ja aurinkoinen ja hyvin puhelias ihminen. Sanoisin, ettei hän ole edes suomalainen. Hän työskentelee jossakin paikassa, joka liittyy sinun matkaasi. Hänellä on työpuku; uniformu ja iloinen hymy.
      Menetät sydämesi hänelle paikallisessa juhlassa, illanistujaisissa, joka on järjestetty matkustajille. Hän ihastuu myös välittömästi sinun reippauteesi ja rehelliseen avoimeen luonteeseesi. Se on menoa sitten loppuelämäksi ja joudut opettelemaan vielä monia uusia asioita uudesta kulttuuristakin jossa joudut vierailemaan sen jälkeen aika usein.
      Joten tämä kesä nauti vielä vapudesta ja varmana siitä, että loppuelämäsi kumppani antaa odottaa sinua vielä muutaman vuoden, mutta sitten se onkin menoa. Ei muuta kuin onnea matkaan.

      • Minuakin ahdistaa

        Kiitos kun jaksoit katsella minullekin,mukavaa kevättä ja kesää sinulle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      106
      7492
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      104
      5274
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3471
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2544
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      353
      1515
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      57
      1330
    Aihe