Pikkukaupunkilaisessa on vuodesta toiseen "Valtran Veteraanit", muun muuassa tekee retken, tai pilkillä Isonkiven rannalla. Siinäkö sellaisissa toiminnoissa on kaikki toiminta tavallisesti, vain ilmoittaa seurapalstalla, siinäkö se sitten onkin. Monellakaan ei ole tietoa mitä oikeasti monet järjestöt järjestönä touhuaa. Mistä sotainen nimi syntynyt, haetaanko sillä kunniaa seurapalstalla ilmoitaen, sellaisilla missä näkyy lopussa henkilön nimi ja netti osoite.
Vatran Veteraanit
1
422
Vastaukset
- kysymys?
Onko retkissä tai pilkkikilpailuissa mielestäsi jotain vikaa? Eikö mielestäsi ole hyvä asia, että tällainen yhdistys on olemassa ja järjestää mukavaa tekemistä jäsenilleen? Minusta on hienoa, että on ihmisiä, jotka viitsivät uhrata aikaansa yhdistystoimintaan ja yhteisten tapahtumien järjestelyihin.
Miksi asia vaivaa sinua kun et kirjoituksestasi päätellen edes kuulu ko. yhdistykseen?
Oletatko, että tapahtumia järjestävät ihmiset antavat yhteystietonsa seurapalstalle saadakseen "kunniaa"? Millaista kunniaa ihminen mielestäsi saa siitä, kun nimi mainitaan seurapalstan ilmoituksessa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p626087Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813636Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242761- 212239
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402185Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621853Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61679Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85129281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 281185