Älkää

ottako

Älkää nyt hyvät ihmiset ottako vielä viimasuojaa pois.Aamulla oli yksi sitikka tien sivussa Ylöjärvellä.Ei saa ottaa viimasuojaa pois,kun on vielä näin kylmää.Odotetaan rauhassa kun on yli 10 astetta sitten vasta mennään ottamaan se viimasuoja pois.

7

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viimasuojapelle

      Nyt selvisi mistäpäin viimasuojapelle heittelee noita heittoja. Nyt kyllä koko Tampereen seutu häpeää että heilläpäin asustelee tälläinen idiootti joka ei ymmärrä viimasuojan tarkoitusta. Onhan se toisaalta ymmärrettävää että ottaa päähän kun ajelee aamuisin kylmällä autolla ja jonkun muun merkkinen auto lämpiää hetkessä viimasuojan ansiosta.
      Annan hyvän neuvon: hanki Sitroen ja nauti hyvästä ja lämpimästä talviautosta eikä tarvitse olla kateellinen.

      • ottako

        En ole tampereen seudulta.Olin tulossa kotiin työ matkalta,sitikallani jossa on viimasuoja visusti vielä paikallaan.Tekeekö se minusta viimasuoja pellen,jos viimasuojasta jotain mainitsen.Kummaa porukkaa tällä palstalla.


      • Kiinni jäi...
        ottako kirjoitti:

        En ole tampereen seudulta.Olin tulossa kotiin työ matkalta,sitikallani jossa on viimasuoja visusti vielä paikallaan.Tekeekö se minusta viimasuoja pellen,jos viimasuojasta jotain mainitsen.Kummaa porukkaa tällä palstalla.

        ja nyt selittelee.


      • Suoja paikallaan

        Ellei tuota kovin suurta probleemaa, niin jätä sinäkin vastaamatta noiden taliaivojen provoihin.


    • Sinuahan ne etsii

      Ilmoittaudu kiireesti Pitkäniemeen. Kallispalkkaiset hoiturit etsivät sinua.
      Lopeta piileskely.

      • parkkipaikalla

        paljon sitikoita?


    • ottako liikaa

      viinaa voi pää seota... sit alkaa kaikenlainen mongerus.sxhsns

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2481
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2229
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1845
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1413
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1124
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      928
    Aihe